NewsNOWY TOMYŚL

Nie ma projektu, nie ma pozwolenia, nie ma pieniędzy. Ale jest pomysł2 min na czytanie

News - Nie ma projektu, nie ma pozwolenia, nie ma pieniędzy. Ale jest pomysł - myregion

Burmistrz Włodzimierz Hibner poinformował, że w ramach kolejnego naboru do rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożone zostały wnioski dotyczące trzech inwestycji. Pierwsza to nowa sala sportowa w Borui Kościelnej, druga to przedszkole w Glinnie, którego budowa ma się rozpocząć w tym roku, a trzecia to blok z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Celnej. 

W przypadku dwóch pierwszych inwestycji gmina poniosła już pewne wydatki, by móc je realizować. Dla sali sportowej wykonano już dokumentację projektową i pozyskano pozwolenie na budowę. Przedszkole w Glinnie podobnie – obecnie trwa procedura przetargowa, a Włodzimierz Hibner informował niedawno, że szanse na zakończenie budowy są nawet w 2021 roku. – Wstępnie wybraliśmy już wykonawcę, ale jeszcze tego nie ogłosiliśmy. Myślę, że kwestią kilku tygodni jest podpisanie umowy, a firma będzie miała jedenaście miesięcy od tej daty na zakończenie inwestycji – mówił w połowie grudnia burmistrz Nowego Tomyśla. 

Tuż przed świętami Włodzimierz Hibner ogłosił jednak kolejną inwestycję. Jest nią budowa bloku, który miałby stanąć przy ul. Celnej. W środku miałyby się znaleźć 32 mieszkania komunalne, a przypomnijmy, że ostatnie oddano do użytku prawie 10 lat temu. Były budowane jeszcze za rządów Henryka Helwinga. Obecnie gmina dysponuje tym 444 lokalami i jak zapowiedział burmistrz Hibner, chciałby, by ta liczba wzrosła.

– To zupełnie nowa inicjatywa – mówił na ostatniej sesji burmistrz. – By złożyć wniosek do rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie trzeba mieć dokumentacji projektowej, ani żadnych większych, formalno – prawnych dokumentów – wyjaśniał. Tłumaczył także, że podczas rozmów z mieszkańcami nie raz spotkał się z opinią, że gmina nie buduje mieszkań komunalnych i zaznaczał, że teraz są szanse na pozyskanie dużego dofinansowania. 

Przypomnijmy, że z poprzedniego rozdania środków ze wspomnianego funduszu nowotomyski ratusz nie dostał ani złotówki. Podobnie zresztą jak wiele samorządów kraju. Czy teraz dostanie? Tego dziś niewiadomo, ale wiadomo za to, że inwestycja w mieszkania komunalne nie została wpisana do tegorocznego budżetu, co zauważył radny Tomasz Antuszewski. Tym samym szanse na rozpoczęcie jej w tym roku mogą być nikłe. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News