REGION

Nie ma pobłażania. Kolejne mandaty za nielegalne zgromadzenia2 min na czytanie

REGION - Nie ma pobłażania. Kolejne mandaty za nielegalne zgromadzenia - myregion

Policjanci z Wolsztyna i Grodziska interweniowali w sprawie nielegalnych zgromadzeń. W związku ze stanem epidemii w całym kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń więcej niż dwóch osób. Z domów powinniśmy wychodzić tylko w niezbędnych sprawach. 

Grupa mężczyzn w wieku od 26 do 38 lat spotkała wieczorem w czwartek (9.04.) na piwo przy garażach, przy ul. Żeromskiego w Wolsztynie. Kiedy interweniowali funkcjonariusze, mężczyźni początkowo nie chcieli zastosować się do nakazu, aby się rozeszli. Kiedy Policjanci wlepili im mandaty, jeden z nich, 26-latek z Berzyny, dalej za nic miał polecenia wydawane przez mundurowych. Namawiał kolegów do nie przyjęcia mandatów, a nawet ucieczki. Był wulgarny i agresywny, a próby uspokajania go przez kolegów spełzały na niczym. W efekcie trafił na komendę, gdzie okazało się, że miał już podobne „występy” na koncie, m.in. w noc poprzedzającą interwencję na Żeromskiego. – W tej sytuacji wobec mężczyzny tak lekceważąco traktującego przepisy decydujące o zdrowiu i życiu innych osób skierowano kolejny wniosek o ukaranie – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy KPP w Wolsztynie. Mężczyźnie grozi do 5 tys. zł kary.

Interwencje były też w Grodzisku, gdzie grupa osób postanowiła biesiadować przy ognisku na terenie podwórka należącego do wspólnoty mieszkaniowe. Mężczyźni podczas legitymowania byli aroganccy i lekceważyli panującą sytuację. – Oświadczyli, że znają przepisy bardziej od kogokolwiek – relacjonuje kom. Kamil Sikorski, oficer prasowy KPP w Grodzisku Wielkopolskim. Wyjaśnia, że Policjanci ukarali mężczyzn mandatami w wysokości 500 zł każdy. 

– Prosimy o rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. To wszystko dla zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa i ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa – apeluje Kamil Sikorski.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION