NewsWOLSZTYN

Nie ma chętnych na remont i rozbudowę przedszkola. Czy gmina zdąży do września?2 min na czytanie

News - Nie ma chętnych na remont i rozbudowę przedszkola. Czy gmina zdąży do września? - myregion

Modernizacja przedszkola nr 3 w Wolsztynie ma pomóc zażegnać problem z brakiem miejsc w przedszkolach w całej gminie. W planach jest wymiana okien, drzwi, termomodernizacja budynku, w tym wymiana ogrzewania oraz instalacji wodno – kanalizacyjnych, elektrycznych i wymiana toalet. Budynek ma być rozbudowany o jeden oddział. Będzie też przystosowany dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W planach jest montaż windy i budowa podjazdu dla niepełnosprawnych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ „trójka” jest placówką z oddziałami integracyjnymi.

Urzędnicy wstępnie planują, że remont wewnątrz budynku ma się rozpocząć w czerwcu i potrwa do pierwszych dni września. Chodzi o to, żeby jak najlepiej wykorzystać wakacje, kiedy dzieci w przedszkolu nie ma. Z kolei pracę związane z elewacją będą mogły się toczyć, gdy dzieci już wrócą do przedszkola. Na inwestycję gmina Wolsztyn zaplanowała ok. 3 mln zł z własnych środków. Niestety po pierwszym przetargu nie było żadnego chętnego wykonawcy. Po dwóch dniach od unieważnienia go ogłoszono kolejny. Chodzi o taki sam zakres prac. Oferty można składać do 6 maja. Jak wyjaśnia Grzegorz Wysocki z wolsztyńskiego ratusza jeśli uda się znaleźć wykonawcę harmonogram prac powinien zostać utrzymany.

– Jeśli nie będziemy konsultować dalsze kroki z wydziałem oświaty i dyrekcją placówki – mówi Wysocki. Wyjaśnia, że trudności ze znalezieniem wykonawcy mogą wynikać z dużego zakresu prac. – Trzeba mieć doświadczenie zarówno w pracach remontowych wewnątrz obiektu, jak i budowie nowego. Możliwe, że firmy, które mogły by podjąć się wykonania zadania mają już zaplanowane pracę – mówi Wysocki.

Remont przedszkola i budowa żłobka są bardzo istotne dla młodych rodziców, bo mają poprawić dostęp do tych placówek w mieście.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News