NewsWOLSZTYN

Nie chcieli pomóc w szpitalu, pomógł NFZ. Pani Grażyna ma szansę na operację1 min na czytanie

News - Nie chcieli pomóc w szpitalu, pomógł NFZ. Pani Grażyna ma szansę na operację - myregion

Po naszych pytaniach dotyczących leczenia osób niepełnosprawnych intelektualnie, pracownicy wojewódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia osobiście zajęli się sprawą pani Grażyny Rękoś (70 l.) z Wolsztyna. Kobieta od trzech miesięcy jest przykuta do łóżka po złamaniu szyjki kości udowej.

Przypomnijmy, że w grudniu lekarz w wolsztyńskim szpitalu wykluczył u niej leczenie operacyjne ze względu na niepełnosprawność intelektualną i chorobę psychiczną. – Mówił, że nie będzie po operacji współpracowała z rehabilitantem, więc i tak nie stanie na nogi – opowiadał brat pacjentki, Ireneusz Rękoś (73 l.), ale w wypisie ze szpitala lekarz zapisał oględnie, że pacjentka została zdyskwalifikowana ze względu na stan ogólny i choroby współistniejące.

Rzeczniczka prasowa NFZ-u – Marta Żbikowska – Cieśla uznała argumentację, na którą wskazuje Ireneusz Rękoś, za niedorzeczną i niedopuszczalną. Chirurg z poradni zlecił powtórzenie badań pacjentki. Ich wyniki miały trafić na oddział ortopedyczno – urazowy szpitala w Nowej Soli, gdzie przeprowadza się operacje wszczepienia endoprotez stawów biodrowych. Podobno tam dotarły, a szpital odmówił leczenia chorej, ale ordynator oddziału zaprzecza.

Tymczasem Mikołaj Woźniak z NFZ-u informuje, że szpital w Wolsztynie został już powiadomiony, że panią Grażyną zajmie się osobiście wojewódzki konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Szpital, że ma wykonać badania diagnostyczne, w tym ocenę radiologiczną i konsultację ortopedyczną, a wyniki przesłać do Poznania. – Jeśli aktualny stan fizyczny pacjentki na to pozwoli, to operacja zostanie przeprowadzona w szpitalu z oddziałem ortopedyczno – urazowym i psychiatrycznym, co gwarantuje pełną specjalistyczną opiekę – zapewnia Mikołaj Woźniak.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News