NewsWOLSZTYN

Nie chcą paneli w swojej wsi. Inwestor: Protestujący jeszcze nigdy nie wygrali1 min na czytanie

News - Nie chcą paneli w swojej wsi. Inwestor: Protestujący jeszcze nigdy nie wygrali - myregion

Wszystko wskazuje na to, że będzie nowe postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej dla budowy instalacji fotowoltaicznej w Buczu. – Na razie trwa jednak postępowanie wyjaśniające, bo nie wszyscy wnioskujący o to mieszkańcy podpisali się pod wyjaśnieniami dotyczącymi okoliczności stanowiących podstawę do wznowienia postępowania – wyjaśnia zastępca wójta gminy Przemęt, Waldemar Kalitka. Osobom, które podpisały się pod wnioskiem o wznowienie postępowania, ale formalnie nie są jego stronami gmina wydała postanowienia odmowne.

Gdy tylko braki ze strony osób uprawnionych do złożenia wniosku zostaną uzupełnione, wydane zostanie postanowienie o wznowieniu postępowania. Cała dokumentacja wraz z argumentami mieszkańców ponownie trafią do Wód Polskich, sanepidu i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Czy podzielą one obawy mieszkańców i czy wpłynie to na nowe opinie w sprawie farmy fotowoltaicznej?

Póki co, wznowienie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej na pewno spowoduje zawieszenie postępowania o ustalenie warunków zabudowy. Jan Wieczorek – prezes spółki Polska Energia Odnawialna, jest spokojny o los inwestycji. – Z pewnością się odwlecze, ale szczególnie mocno się tym nie przejmujemy. Protesty się zdarzają, ale jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby strona protestująca wygrała – mówi.

– Zajmuję się energią odnawialną od 30 lat. Najpierw wiatraki, teraz panele. Protestujący podnoszą różne argumenty i w przypadku wiatraków nawet niektóre z nich rozumiałem ale przy panelach nie ma żadnych zagrożeń i niekorzystnych oddziaływań – zapewnia Jan Wieczorek.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News