NewsWOLSZTYN

Nie będzie speckomisji badającej sprawę pałacu. Zajmie się tym komisja rewizyjna rady miejskiej2 min na czytanie

News - Nie będzie speckomisji badającej sprawę pałacu. Zajmie się tym komisja rewizyjna rady miejskiej - myregion

Umowa dzierżawy rozwiązana a w pałacu – jak mówi Artur Strażyński, została kupa nieuprzątniętych śmieci. Ale to nie jedyny bałagan, który pozostał po współpracy ze spółką Grace Enterprise. Przypomnijmy, że zakończyła się ona 10 listopada. Gmina ma do odzyskania ponad 100 tys. zł niezapłaconych przez byłego dzierżawcę rachunków, a sama wpisana została do Krajowego Rejestru Dłużników, bo nie zapłaceniem dzierżawcy faktur za korzystanie z garaży i składowanie drewna.

Z pismem o wyjaśnienia do wolsztyńskiego ratusza wystąpiło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Mają one dotyczyć „możliwych nieprawidłowości” przy realizacji umowy dzierżawy, m.in. naruszenia dyscypliny finansów publicznych, sabotażu inwestycji i nadużycia uprawnień oraz celowego doprowadzenia do wypowiedzenia umowy. 

Ciekawi szczegółów tej współpracy i zasadności rzuconych pod adresem gminy i burmistrza oskarżeń są też gminni radni. Dominik Tomiak zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie interwencji CBA i powołanie doraźnej komisji, która zajęłaby się sprawą pałacu. Wielu radnych jest jednak przeciwnych tworzeniu spec-komisji i twierdzi, że tematem powinna się zająć komisja rewizyjna rady miejskiej. 

Rąk do pracy nie zabraknie, bo komisja jest liczna, a w jej pracach będą mogli uczestniczyć także inni zainteresowani radni. – Byle nie wszyscy – podkreślał przewodniczący Jarosław Adamczak, bo komisja pracować będzie nie zdalnie, a w urzędzie i konieczne będzie stworzenie warunków do zachowania dystansu. 

– Komisja rewizyjna może się tym zająć. Osobiście byłam na trzech spotkaniach z panem, który podawał się za pełnomocnika dzierżawcy, ale nigdy nie przedstawił na to dokumentów – stwierdziła Agnieszka Czajka. – Uważam jednak, że radni nie są ekspertami i tylko sąd może rozstrzygnąć tę sprawę – podkreślała, a radny Mariusz Przybyła zaznaczył, że rozmowy z człowiekiem, o którym mówi radna trwały rok, a on nigdy nie przedstawił pełnomocnictwa i tę kwestię także należy wyjaśnić.

– Podejmę decyzję o terminie spotkania w urzędzie i poinformują o nim – stwierdził przewodniczący komisji rewizyjnej, Krzysztof Rozynek. Radni, którzy chcą uczestniczyć w jej pracach mają się zgłaszać do radnego Dominika Tomiaka.

ŁR, EI

Podziel się informacją ...
 • 15
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News