NewsWOLSZTYN

Nicola chce być policjantką i miss nastolatek. Teraz walczy w finale!3 min na czytanie

News - Nicola chce być policjantką i miss nastolatek. Teraz walczy w finale! - myregion

Na co dzień uczy się w klasie mundurowej. Wszyscy uczniowie mają takie same bluzki, ciężkie buty, a uczennice nie robią makijażu. Nicola Wieczorek (17 l.) swoje wdzięki postanowiła pokazać w konkursie na Miss Nastolatek Województwa Wielkopolskiego i awansowała do finału.

Wszystko zaczęło się podczas lekcji. Razem z koleżanką Nicola trafiła na ogłoszenie o konkursie. – Postanowiłam spróbować i wysłałam zgłoszenie. Chciałam przeżyć przygodę i poznać nowych ludzi – mówi nastolatka z Kiełpin (gm. Siedlec). Po tygodniu przyszła informacja, że dostała się do kolejnego etapu i trzeba wysłać kolejne zdjęcia. – Już po kolejnych trzech godzinach okazało się, że wchodzę do półfinału – opowiada dziewczyna. 

Wszystkie nastolatki ubiegające się o tytuł miss, czyli 62 dziewczyny, zostały zaproszone na profesjonalną sesję zdjęciową do studia w Poznaniu. Fotograf wykonał dwa zdjęcia. Pierwsze w jeansach i koszulce, a drugie w bieliźnie. – Nie czułam się skrępowana. Pomyślałam, że to jak latem nad jeziorem, też nie mam problemu z wyjściem w bikini. Pomyślałam, że co będzie to będzie i z uśmiechem wyszłam na sesję – wspomina Nicola. Organizator konkursu opublikował zdjęcia dziewczyn i rozpoczęło się głosowanie esemesowe. – Dwie dziewczyny, które dostały najwięcej głosów od razu przeszły do finału. O losie pozostałych zdecydowało jury, które wybrało 34 finalistki – wyjaśnia Nicola. W niedzielę (14.11.) nastolatka dostała informację, że znalazła się w gronie wyróżnionych i awansowała do finału. – Cieszę się. Liczyłam, że przeżyję fajną przygodę, a tu od razu dostałam się do finału – mówi Nicola, której podczas transmisji sesji w Internecie kibicowała przed telewizorem cała rodzina. – Gdy mama dowiedziała się o pomyśle startu w konkursie, zgodziła się, żebym spróbowała. A potem przed telewizorem trzymała mocno kciuki. Tak opowiadała mi babcia – mówi nastolatka i podkreśla, że rodzina już zapowiedziała, że pojedzie jej kibicować na galę finałową, która planowana jest w styczniu przyszłego roku. Jeszcze w grudniu odbędzie się dwudniowa sesja, na której dziewczyny zaprezentują się m.in. w sukniach balowych i strojach kąpielowych. Będą też pracować z choreografem. 

Na co dzień Nicola uczy się w trzeciej klasie liceum policyjnego w Poznaniu. Skończyła ośmioklasową podstawówkę, więc matura czeka ją dopiero w przyszłym roku. Pasją do zawodu policjanta zaraził ją dziadek. Kilka dni w tygodniu uczniowie chodzą do szkoły w uniformach. – W cywilnych ubraniach można się zaprezentować rzadziej niż w zwykłej szkole – śmieje się Nicola. Ma żyłkę społecznika, mieszka w internacie, gdzie kilka tygodni temu została przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Lubi sport i stawia na zdrowe odżywianie. Przez kilka miesięcy trenowała boks, ale ze względu na dużą ilość obowiązków związanych ze szkołą musiała zrezygnować. – Często biegamy z koleżankami, mamy też dużo godzin wychowania fizycznego w ramach lekcji – mówi Nicola. Kolejna jej pasja to muzyka, lubi śpiewanie. Czy myśli o karierze w modelingu? – To mój pierwszy taki konkurs w życiu, ale zaczęłam myśleć, że praca w modelingu byłaby fajna – mówi Nicola. 

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News