NewsREGION

NFZ opublikował listę placówek, które będą szczepić na Covid. W naszym regionie jest ich 171 min na czytanie

News - NFZ opublikował listę placówek, które będą szczepić na Covid. W naszym regionie jest ich 17 - myregion

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę placówek, w których będzie można zaszczepić się na Covid-19. Jak informuje NFZ, wykaz punktów jest na bieżąco aktualizowany i zostanie uzupełniony o dane kontaktowe każdego z nich. – W połowie stycznia br. powstanie także specjalna, interaktywna mapa, dzięki której każdy znajdzie punkt szczepień w swojej okolicy – podaje fundusz. 

Przypomnijmy, że obecnie trwa szczepienie tzw. grupy zero, czyli personelu medycznego. Po 15 stycznia mają rozpocząć się zapisy do tzw. szczepienia populacyjnego. Będzie można to zrobić przez internet, zakładając Internetowe Konto Pacjenta lub logując się do tego, które posiadamy. Zapisy przyjmować będą też lekarze POZ lub punkty szczepień, z którymi będzie można kontaktować się poprzez specjalną, całodobową infolinię działającą pod numerem 989. Na liście punktów szczepień widnieją już te w naszym regionie. 

W powiecie nowotomyskim jest ich pięć. To szpital w Nowym Tomyślu, centrum medyczne Zdrovita w Nowym Tomyślu, przychodnia Medyk w Lwówku, przychodnia Hipokrates w Opalenicy i praktyka Fontis w Zbąszyniu. W powiecie grodziskim takich punktów jest siedem. To przychodnia Puls w Rakoniewicach, centrum medyczne Iwona Zys w Rakoniewicach, przychodnia Gro – Dent w Grodzisku, przychodnia Lech Popa w Wielichowie, centrum medyczne Salus w Wielichowie, przychodnia Roman Pona i Jacek Piotrowski w Granowie oraz centrum medyczne Salus w Kamieńcu. 

W powiecie wolsztyńskim punktów szczepień aktualnie znajdujących się na liście jest pięć. To szpital w Wolsztynie, Centrum Medyczne Salus w Siedlcu, Centrum Medyczne Salus w Przemęcie, przychodnia Zdrowie w Buczu i przychodnia Maria Piotrowicz w Kaszczorze. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News