WOLSZTYN

Nexbau się rozbudowuje, bo chce nawet dziesięciokrotnie zwiększyć produkcję wyrobów z aluminium. Będą nowe etaty?2 min na czytanie

WOLSZTYN - Nexbau się rozbudowuje, bo chce nawet dziesięciokrotnie zwiększyć produkcję wyrobów z aluminium. Będą nowe etaty? - myregion

Nexbau postanowił nie rezygnować ze swoich planów rozwoju firmy. W nowej hali odbywać się będzie produkcja wyrobów z aluminium, głównie okien i drzwi, które jak podkreślają przedstawiciele firmy, cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku. – Nowa przestrzeń produkcyjna oraz nowoczesna technologia umożliwi nam nawet dziesięciokrotne zwiększenie dotychczasowej produkcji wyrobów z aluminium. Pozwoli również na przeorganizowanie pozostałych linii produkcyjnych, tak by produkować wygodniej i wydajniej. W efekcie prowadzonej inwestycji powstaną dodatkowe miejsca magazynowe, które na pewno usprawnią realizację zamówień naszych klientów – mówi Roman Bauta, prezes zarządu Nexbau. Zauważa, że nowa hala to niemały koszt, ale firma przygotowywała się do inwestycji starannie. – To jedna z większych inwestycji w naszej działalności – podkreśla dodając, że na znaczną część kosztów związanych z jej budową i wyposażeniem firma pozyskała dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. 

Mimo niezwykle trudnej sytuacji w gospodarce, gdzie obecnie występuje wiele niewiadomych, zarząd firmy zdecydował się rozpocząć budowę zgodnie z planem i wywiązać się z poczynionych wcześniej ustaleń. – Będziemy bardzo uważnie przyglądać się temu co dzieje się dookoła. Zdajemy sobie sprawę, że być może nadejdzie moment, kiedy będzie trzeba zweryfikować nasze plany. Czy to w czasie, czy w zakresie inwestycji. Chcemy jednak wierzyć, że nasza stabilna pozycja, wieloletnie doświadczenie oraz prowadzona przez lata polityka zrównoważonego rozwoju, pomogą nam przetrwać ten trudny czas – zaznacza Bauta. – Obecnie podejmujemy kroki, żeby utrzymać ciągłość produkcji, a co za tym idzie zachować dotychczasowe zatrudnienie. – Jest to dla nas w tej chwili najważniejsza kwestia. Mamy nadzieję, że nam się to uda. Jeśli sytuacja się unormuje nie wykluczamy, że będziemy zainteresowani stworzeniem nowych etatów. Takie właśnie mieliśmy założenia decydując się na ostatnie inwestycje – wyjaśnia właściciel wolsztyńskiej firmy. 

Firma Nexbau podjęła kroki, żeby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników oraz klientów i innych partnerów. Wstęp na teren fabryki jest ściśle kontrolowany. Ograniczono spotkania i szkolenia. Pracownicy zostali zaopatrzeni w środki ochrony, takie jak płyny dezynfekujące i maseczki. Te ostatnie firma przekazała też pracownikom do użytku prywatnego. Zmienione zostały również godziny pracy pracownikom produkcyjnym. Chodzi o to, żeby zmniejszyć ich ilości w szatniach i na stołówkach pracowniczych. Z kolei pracownicy biurowi podzieleni zostali na dwie niezależne lokalizacje. W ten sposób zwiększono ich bezpieczeństwo, a firmie zapewniono ciągłość dokumentacji kadrowej i księgowej.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN