REGION

Nestlé przekazuje żywność dla szpitali zakaźnych i osób w kwarantannie1 min na czytanie

REGION - Nestlé przekazuje żywność dla szpitali zakaźnych i osób w kwarantannie - myregion

– Niektóre grupy społeczne, takie jak osoby pracujące w służbie zdrowia, chore, wymagające opieki czy odizolowane, potrzebują teraz szczególnego wsparcia. Nierzadko mają one ograniczony dostęp do żywności czy nawet wody pitnej. Mamy nadzieję, że nasze darowizny pomogą zaspokoić te potrzeby. Jednocześnie obiecuję, że w dalszym ciągu będziemy oferować wsparcie tym, którzy go najbardziej potrzebują. Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom i partnerom, bez których to działanie nie byłoby możliwe – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska.

Wśród 800 tys. sztuk produktów o łącznej wartości 5 mln zł znalazła się woda butelkowana, gotowe do spożycia zupy i owsianki oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, które trafią do jednoimiennych szpitali zakaźnych. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Nestlé Polska, Edyta Iroko, pierwsze darowizny docierają już do szpitali

W porozumieniu z Federacją Polskich Banków Żywności produkty, które mają trafić do osób samotnych, seniorów, osób przebywających w kwarantannie oraz podopiecznych fundacji i domów opieki lada dzień zostaną przekazane do 30 Banków Żywności w całym kraju, które zajmować się będą ich redystrybucją. To m. in. odżywki dla niemowląt i dzieci, płatki śniadaniowe, żywność dla dorosłych, kawę, słodycze, preparaty odżywcze, woda, a nawet karma dla zwierząt domowych.

– W akcję zaangażowały się wszystkie fabryki Nestlé w Polsce. Firma pozostaje w stałym kontakcie z organizacjami i placówkami, by na bieżąco badać potrzeby i oferować odpowiednie wsparcie tym, którzy w tego najbardziej potrzebują – zapewnia Edyta Iroko.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION