REGION

Od początku września 17 ślubów. “Tłok jest taki, że uroczystości odbywają się nawet w środku tygodnia”1 min na czytanie

REGION - Od początku września 17 ślubów. “Tłok jest taki, że uroczystości odbywają się nawet w środku tygodnia” - myregion

Mimo epidemii narzeczeni nie rezygnowali ze ślubów cywilnych. Zapisani w urzędzie nie przesuwali terminów nawet wtedy, gdy w uroczystości mogło uczestniczyć ledwo pięć osób. – Młodzi i świadkowie musieli oczywiście być obecni, a tą piątą osobą zazwyczaj był fotograf – mówi kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Wolsztynie – Bernadeta Zamelczyk– Skoro nawet najbliższa rodzina nie mogła wziąć udziału w tak ważnym wydarzeniu, to trzeba je było tym bardziej uwiecznić – dodaje. 

Urzędnicy USC słyszeli od młodych, że niektóre pary przesuwały wesela i śluby kościelne na później. Taka tendencja wynikała także z powtórnego zgłaszania się młodych po urzędowe zaświadczenia potrzebne przy zawarciu małżeństwa wyznaniowego, którym przed nowym terminem ślubu kończyła się ważność. 

Od stycznia do sierpnia 2019 r. małżeństwa zawarły 134 pary, a w tym samym okresie tego roku – 104. Spadek ujawnił się w okresie po ogłoszeniu stanu epidemii, czyli w czasie, gdy z reguły urzędu stanu cywilnego i kościoły są oblegane. Od od marca w Wolsztynie odbyły się 94 śluby, podczas gdy w roku ubiegłym było ich o 30 więcej. 

Wrzesień zaczął się za to z przytupem. Od początku miesiąca do wczoraj (10.09.) na ślubnym kobiercu stanęło 17 par, czyli o sześć więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tłok jest taki, że uroczystości odbywają się nawet w środku tygodnia. W pozostałych dwóch gminach powiatu, ze względu na znacznie mniejszą liczbę ślubów wynikającą z mniejszej liczby mieszkańców, różnice nie są tak widoczne. 

EI 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION