NewsREGION

Nasze sztaby WOŚP zebrały ponad pół miliona złotych w 29. Finale z Głową1 min na czytanie

News - Nasze sztaby WOŚP zebrały ponad pół miliona złotych w 29. Finale z Głową - myregion

Na ulice miast i wsi wyszły setki wolontariuszy z puszkami, a dla darczyńców, którzy woleli nie wychodzić z domów uruchomione zostały e-skarbonki, do tego aukcje orkiestrowych gadżetów i przedmiotów podarowanych na licytacje przez mieszkańców. Do tego transmisje w sieci, a nawet korowód wrack race’ów. Organizatorzy lokalnych zbiórek prześcigali się w pomysłach, by ten finał WOŚP był równie udany jak poprzednie.

News - Nasze sztaby WOŚP zebrały ponad pół miliona złotych w 29. Finale z Głową - myregion

Udało się. W powiecie nowotomyskim zebrano ponad 173 tys. zł. Ponad 159 tys. zł wpadło do puszek w powiecie grodziskim i 144 tys. w powiecie wolsztyńskim. Właśnie takimi wynikami zakończyła się w tym roku kwesta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym regionie i jak oceniają kwestujący i organizatorzy, choć w wielu gminach wynik jest niższy niż ubiegłoroczny, to i tak wszyscy możemy być dumni z naszej hojności.

Były jednak wyjątki, bo trzy gminy – Rakoniewice, Wielichowo i Przemęt zebrały w tym roku więcej datków, niż w poprzednich latach. Mieszkańcy Rakoniewic w 2020 roku przekazali na WOŚP 21 tys. 900 zł, a teraz prawie podwoili ten wynik. Zebrali 39 tys. 175 zł i 25 gr. Wielichowianie zakończyli tegoroczną edycję akcji z kwotą 75 tys. 588 zł i 65 gr, a mieszkańcy gminy Przemęt uzbierali w sumie 35 tys. 957 zł i 38 gr.

W tym roku fundkacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze dla dziecięcych oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych i diagnostyki głowy.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News