NewsREGION

Nasze szpitale szykują się na czwartą falę. W regionie rośnie liczba przypadków zakażeń1 min na czytanie

News - Nasze szpitale szykują się na czwartą falę. W regionie rośnie liczba przypadków zakażeń - myregion

Tylko ostatniej doby w trzech naszych powiatach stwierdzono nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W powiecie nowotomyskim cztery, w powiecie grodziskim jeden, podobnie jak w powiecie wolsztyńskim (również jeden). Rośnie również liczba osób kierowanych na kwarantannę. W powiecie nowotomyskim odbywa ją obecnie 275 osób, w grodziskim 163 osoby, w wolsztyńskim 148 osób. W poniedziałek na izolację skierowano też część uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku, bo u jednego z nich stwierdzono koronawirusa. Do domu wysłano też dwoje nauczycieli. 

Jak informuje nowotomyski szpital, lecznica jest przygotowana na przyjmowanie pacjentów z Covid-19, tak, jak to miało miejsce podczas drugiej i trzeciej fali zachorowań. – Oddział pełniący wcześniej funkcję oddziału covidowego, jak i SOR, są przygotowane strukturalnie do przyjmowania pacjentów. Ponadto w oddziałach szpitalnych znajdują się sale, tzw. izolatki, które zapewnią bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów – przekazuje lecznica. 

Podobnie jest w Wolsztynie. Dyrekcja informuje, że utrzymywany jest stan gotowości, adekwatny do trzeciej fali. – Wszelkie obostrzenia związane z bezpieczeństwem pacjenta oraz personelu są bardzo rygorystycznie przestrzegane – zapewnia szpital. Lecznica zaznacza również, że szpital nadal ma dwa punkty szczepień, gdzie na pacjentów czeka personel. 

Ostatniej doby w całym kraju stwierdzono 875 nowych zakażeń, a w kwarantannie przebywało 77 tys. 989 osób. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News