GRODZISKNews

Nasze koło gospodyń w kronice Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi2 min na czytanie

GRODZISK - Nasze koło gospodyń w kronice Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi - myregion

Na stronie Narodowego Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi istnieje od niedawna miejsce pod nazwą Kronika KGW, gdzie można wpisać krótką historię swojego koła i zamieścić zdjęcie. KGW ze Słocina jako pierwsze z naszego regionu wpisało się do wspomnianej kroniki.

– Pomyślałyśmy, że nasze KGW powinno znaleźć się w tej kronice – mówi przewodnicząca Zofia Bartkowiak. – Historia naszego koła sięga 1953 roku, więc mamy mnóstwo zdjęć w naszych trzech kronikach i trudno było wybrać. Napisałyśmy krótką informacje o nas, wysłałyśmy kilka zdjęć i jesteśmy – dodaje z uśmiechem szefowa, zachęcając inne koła, by też zamieściły informacje o swojej działalności. – To jest kronika w internecie, czyli miejscu o dużym zasięgu – podkreśla przewodnicząca. – Myślę, że warto pokazywać, że koła gospodyń wiejskich prężnie działają na rzecz swych lokalnych społeczności – zaznacza Zofia Bartkowiak. 

KGW w Słocinie już w tym roku mimo ograniczeń wiele zdziałało. Panie organizowały konkursy, warsztaty, a w maju odbył się rajd nordic walking. Niedawno członkinie KGW uczestniczyły w warsztatach malowania buziek, by aktywnie wspomóc radę sołecką i panią sołtys w organizacji Dnia Dziecka. W ramach grodziskich inicjatyw lokalnych napisały projekt „Między nami mieszkańcami w Słocinie”, z którego dofinansują rodzinny rajd rowerowy i plener malarski we wrześniu. – Zwieńczeniem projektu będzie wydanie pod koniec roku kalendarza o Słocinie – zapowiada Zofia Bartkowiak. – Chcemy promować naszą działalność i naszą małą lokalną ojczyznę – podkreśla. 

Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, które chciałyby zapisać swą historię w ogólnopolskiej Kronice KGW zachęcamy do wejścia na stronę Narodowego Instytut Kultury i Dziedzictwa i wysłania materiałów na adres mailowy: sekretariat@nikidw.edu.pl. 

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK