NewsREGION

Nasi licealiści z lepszymi wynikami matur niż przed rokiem. Dyrektorzy szkół są dumni2 min na czytanie

News - Nasi licealiści z lepszymi wynikami matur niż przed rokiem. Dyrektorzy szkół są dumni - myregion

W Wolsztyńskim Liceum Ogólnokształcącym egzaminy maturalne zdało 96,4 proc. abiturientów, a średnia z trzech przedmiotów obowiązkowych to aż 72,6 proc. i jest o 7 proc. wyższa od wyniku wojewódzkiego. Brzi to tym lepiej, że nikt nie zrezygnował z egzaminów rozszerzonych, a wręcz – jak mówi dyrektor szkoły – uczniowie dobierali sobie dodatkowe egzaminy. Chętnych nie było natomiast na egzaminy ustne, bo najwyraźniej nikt nie wybiera się na studia zagraniczne lub językowe, na których były one wymagane.

W Wolsztyńskim Liceum Ogólnokształcącym egzaminy maturalne zdało 96,4 proc. abiturientów, a średnia z trzech przedmiotów obowiązkowych to aż 72,6 proc. i jest o 7 proc. wyższa od wyniku wojewódzkiego. Brzmi to tym lepiej, że nikt nie zrezygnował z egzaminów rozszerzonych, a wręcz – jak mówi dyrektor szkoły – uczniowie dobierali sobie dodatkowe egzaminy. Chętnych nie było natomiast na egzaminy ustne, bo najwyraźniej nikt nie wybiera się na studia zagraniczne lub językowe, na których były one wymagane.

– Największym problemem, jak zawsze, była matematyka – mówi Katarzyna Lulkiewicz, dyrektor LO w Wolsztynie. – Tylko jedna osoba nie zdała egzaminu z języka angielskiego i jedna z języka polskiego, ale akurat w tym przypadku będziemy zainteresowaną namawiać, by wystąpiła o wgląd w pracę i odwołała się od wyniku, bo przyglądając się punktacji mamy wątpliwości – przyznaje.

W Liceum Ogólnokształcącym w Grodzisku Wielkopolskim zdawalność egzaminów maturalnych wyniosła 97,56 proc. – Trudno powiedzieć z czym młodzież miała problem, ale wielu absolwentów było zaskoczonych wysokimi wynikami egzaminu z matematyki. Byli więc bardzo zadowoleni – podkreśla dyrektor Jadwiga Łacheta i przyznaje, że nieco niższych wyników spodziewa się z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym, ale Okręgowa Komisja Egzaminacyjna nie opublikowała jeszcze tak szczegółowych danych.

Średnia zdawalność z trzech obowiązkowych egzaminów wyniosła w grodziskim liceum 73,1 proc. z tym, że tylko jedna osoba zdawała egzamin z języka niemieckiego, co daje 100 proc. i podnosi całą średnią ocen o nieco 2,8 proc. – Tegoroczni maturzyści byli rocznikiem bardzo doświadczonym przez epiedemię, dlatego tym większa jest nasza radość z osiągniętych wyników – podkreśla Jadwiga Łacheta.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News