FOTONewsWOLSZTYN

Narkotyki warte nawet 100 tys. zł nie trafią na rynek. Dwaj dilerzy w rękach policji3 min na czytanie

FOTO - Narkotyki warte nawet 100 tys. zł nie trafią na rynek. Dwaj dilerzy w rękach policji - myregion

Policjanci od marca ubiegłego roku rozpracowywali siatkę powiązań przestępczych pomiędzy dilerami z terenu gmin Przemęt i Kargowa. – Ich konsekwencją było zatrzymanie czterech mężczyzn w wieku od 18 do 31 lat, dwóch mieszkańców gminy Przemęt i dwóch z terenu gminy Kargowa – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. – W trakcie przeszukań Policjanci zabezpieczyli wówczas między innymi około 90 gramów amfetaminy i ponad 400 tabletek ecstasy. Policjanci ustalili też różnego rodzaju przestępcze powiązania mężczyzn z w sumie kilkudziesięcioma innymi osobami – dodaje. Poza dilerami byli to także nabywcy niedozwolonych substancji.

Dwa tygodnie temu wolsztyńscy kryminalni wspomagani przez funkcjonariuszy posterunku policji w Przemęcie oraz przewodnika psa tropiącego przeszkolonego w wykrywaniu narkotyków zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn i przeszukali m. in. ich mieszkania. – Zatrzymani to mieszkańcy gminy Przemęt w wieku 26 i 32 lat. Podczas przeszukania w sumie kilku posesji, pies odnalazł kilka schowków z narkotykami oraz dopalaczami – mówi Adamczyk. – W wyniku podjętych działań Policjanci zabezpieczyli niemal 1,7 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 100 000 złotych – wyjaśnia. 

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty handlu i posiadania znacznej ilości narkotyków. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków psychotropowych grozi im nawet do 12 lat więzienia. Wolec obu mężczyzn Sąd Rejonowy w Wolsztynie zastosował trzymiesięczne areszt. Zabezpieczone narkotyki trafiły do policyjnego depozytu, skąd przekazano je do badań laboratoryjnych. Poza narkotykami Policjanci zabezpieczyli też sprzęt służący do ich ważenia i porcjowania, telefony i gotówkę.

EI

Podziel się informacją ...
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w FOTO