NewsREGION

Nalot skarbówki na autokomisy. Właściciele: Rząd rozdaje pieniądze i teraz szuka ich u nas!1 min na czytanie

News - Nalot skarbówki na autokomisy. Właściciele: Rząd rozdaje pieniądze i teraz szuka ich u nas! - myregion

– Kontrolą objęto ponad 100 podmiotów z terenu woj. wielkopolskiego – mówi nam Małgorzata Spychała – Szuszczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. – Działania odniosły swój prewencyjny charakter, bowiem od następnego dnia w urzędach skarbowych właściwych do wykonywania zadań z zakresu akcyzy, odnotowano dwukrotny wzrost dziennej liczby składanych deklaracji uproszczonych dla podatku akcyzowego od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych – wyjaśnia.

– Rząd narozdawał pieniędzy, to teraz szukają skąd ściągnąć – mówią wprost przedsiębiorcy, ale Szuszczyńska twierdzi, że były to standardowe działania kontrolne o charakterze informacyjno – prewencyjnym. – Ich celem nie było prowadzenie postępowań mandatowych. Kontrole miały na celu sporządzenie spisu z natury aut znajdujących się w autokomisach pod katem weryfikacji prawidłowości ewidencjonowania pojazdów i wywiązywania się z obowiązków podatkowych – zapewnia. 

Tymczasem sami przedsiębiorcy przyznają, że na terenie powiatu wolsztyńskiego kary za za grzechy podatkowe się posypały. Jeden z właścicieli autokomisu w powiecie wolsztynskim był kilkukrotnie wzywany do złożenia wyjaśnień, ale chyba kiepsko się tłumaczył, bo zapłacił 10 tys. zł kary. Nie on jeden, ale – choć trudno w to uwierzyć, niektórzy skontrolowani przyznają, że nawet się nie spocili. – Urzędnicy byli bardzo kulturalni. Interesowały ich dokumenty i samochody. Robili zdjęcia nadwozi i sprawdzali czy została opłacona akcyza. Ale to akurat dobrze. Uczciwi nie mają się czego bać – przyznają. 

EI

Podziel się informacją ...
 • 16
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  16
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News