FOTONewsNOWY TOMYŚL

Najpierw wyprzedził kilka aut, później nie zdążył wyhamować przed fordem focusem. Groźne zdarzenie na wysokości Bukowca3 min na czytanie

FOTO - Najpierw wyprzedził kilka aut, później nie zdążył wyhamować przed fordem focusem. Groźne zdarzenie na wysokości Bukowca - myregion

Do zdarzenia doszło niespełna godzinę temu, na trasie łączącej Nowy Tomyśl z Opalenicą, tuż za skrzyżowaniem, gdzie odbija się na Bukowiec.

– Jechałam od strony Nowego Tomyśla i widziałam, jak ten biały samochód wyprzedzał kilka aut – mówi nam kobieta będąca świadkiem groźnej kolizji. Wyjaśnia, że kierowca mercedesa próbował schować się za busem, ale nie zdołał uniknąć zderzenia z fordem, który wyjeżdżał z drogi podporządkowanej.

Siła uderzenia była tak duża, że ford wylądował w rowie, po lewej stronie drogi, a mercedesa obróciło. – Mnie też wyprzedzał ten samochód. Nie wiem, czy było to w miejscu, gdzie jest linia ciągła, ale na pewno prędkość nie była mała – tłumaczy inny ze świadków, który również jechał od strony Nowego Tomyśla.

Auta biorące udział w zdarzeniu są dość mocno zniszczone, a najbardziej ucierpiał mercedes, w którym wystrzeliły poduszki powietrzne. Kierowcom nic groźnego się nie stało. Starszy mężczyzna, poszkodowany, powiedział nam, że od uderzenia bolą go plecy. Uśmiechnął się jednak i stwierdził, że czuje się w miarę dobrze jak na to, co stało się kilkanaście minut wcześniej.

Żaden z uczestników kolizji nie trafił do szpitala, nie było takiej potrzeby. Obecnie trwa dokumentowanie zdarzenia przez policjantów, a droga jest zablokowana. Ruchem kierują strażacy. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej kilkadziesiąt minut. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w FOTO