NewsREGION

Najdroższa strefa płatnego parkowania jest w Wolsztynie. A gdzie za postój zapłacimy najmniej?1 min na czytanie

News - Najdroższa strefa płatnego parkowania jest w Wolsztynie. A gdzie za postój zapłacimy najmniej? - myregion

Opłaty za poszczególne godziny w Grodzisku i Nowym Tomyślu są takie same. Na terenie obu miast za pierwszą godzinę parkowania trzeba zapłacić 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za czwartą i każdą kolejną 2 zł. Dużo bardziej skomplikowana jest sytuacja w Wolsztynie, gdzie miasto podzielono na strefy. Czym bliżej centrum, tym drożej. 

W mieście parowozów najmniej za parkowanie płaci się na Placu Partnerstwa Miast, gdzie opłata wynosi 1 zł. W podstrefie B (ul. Poznańska – od Ronda Solidarności do Rynku, ul. Doktora Kocha, ul. Krótka, ul. Krzywa, ul. Tylna i ul. Wodna) opłata waha się od 1,50 do 1,70 zł. W zależności, która to godzina postoju auta. W najdroższej podstrefie A (Rynek, ul. Kościelna, ul. 5 Stycznia – od ul. Poznańskiej do ul. Rzecznej oraz ul Poznańska (od Rynku do Promenady Klemensa Modlińskiego) trzeba zapłacić od 2,20 do nawet 3,10 zł. 

Spośród trzech gmin, to w Wolsztynie najwięcej płaci się również za miesięczny abonament obejmujący postój jednego samochodu. W najtańszej strefie to koszt rzędu 30 zł, w najdroższej 70 zł. Znacznie taniej jest w Grodzisku i Nowym Tomyślu. W pierwszym z miast płaci się 20 zł, w drugim 10 zł. W wymienionych miastach inne opłaty obowiązują przedsiębiorców. Najtaniej jest w Nowym Tomyślu, gdzie za parkowanie samochodu wykorzystywanego do działalności gospodarczej trzeba zapłacić 20 zł. W Grodzisku i Wolsztynie kolejno 100 i 200 zł. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News