NewsNOWY TOMYŚL

Nagrody i podwyżki również w urzędzie w Miedzichowie. Tylko na nagrody wydano ponad 40 tys. zł1 min na czytanie

News - Nagrody i podwyżki również w urzędzie w Miedzichowie. Tylko na nagrody wydano ponad 40 tys. zł - myregion

Urząd w Miedzichowie również przyznał podwyżki pracownikom. Jak wyjaśnia sekretarz gminy Karolina Łotecka, były one konsekwencją podniesienia wysokości płacy minimalnej. – W związku z tym pracownikom, których wynagrodzenie było niższe, należało dokonać odpowiedniego wyrównania – mówi nam Karolina Łotecka. Precyzuje, że podwyżki otrzymało sześć osób i wahały się one w przedziale od 80 do 320 zł brutto. Były niższe niż przed rokiem, kiedy również podwyższono pensje. Tyle, że wówczas były to podwyżki uznaniowe i objęły 28 osób. 

W urzędzie w tym roku wypłacono także nagrody. Powodem był, podobnie jak w innych urzędach, Dzień Pracownika Samorządowego. Nagrody otrzymało 28 osób. Minimalna kwota wynosiła 200 zł, maksymalna 2 tys. 350 zł brutto. Łącznie z gminnego budżetu wydano na ten cel ponad 40 tys. zł brutto. Sekretarz gminy wyjaśnia, że nagrody wypłacono w maju i były to gratyfikacje za przepracowany rok, tj. 8 miesięcy 2019 roku i 4 miesiące 2020 roku. 

Karolina Łotecka podkreśla, że urząd gminy cały czas pracował i pracuje. – Nigdy nie byliśmy zamknięci na naszych mieszkańców, a w trosce o ich zdrowie i zdrowie pracowników wprowadziliśmy system zmianowy. Ta, aby w każdym biurze była tylko jedna osoba. – Staramy się realizować ustawowe obowiązki w taki sposób, aby mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu odczuwali ograniczenia związane z pandemią – wyjaśnia sekretarz urzędu w Miedzichowie.

Łączna kwota przyznanych w tym roku nagród była wyższa niż przed rokiem. Wówczas na ten cel przeznaczono 34 tys. 600 zł, a gratyfikacje otrzymały wtedy 23 osoby. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News