NewsNOWY TOMYŚL

Nagroda im. Andrzeja Wojtkowskiego dla dyrektor nowotomyskiej biblioteki2 min na czytanie

News - Nagroda im. Andrzeja Wojtkowskiego dla dyrektor nowotomyskiej biblioteki - myregion

W środę (24.11.) w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie tegorocznych Nagród im. Andrzeja Wojtkowskiego, przyznawanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku tę prestiżową, branżową nagrodę z rąk Małgorzaty Furgał, przewodniczącej Zarządu Okręgu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, odebrała dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu – Lucyna Kończal-Gnap. 

To już po raz trzeci nagroda trafiła w ręce nowotomyskich bibliotekarzy. Pierwszym w historii konkursu laureatem Nagrody Głównej, przyznawanej od 1994 roku, był Czesław Krolek, ówczesny dyrektor nowotomyskiej biblioteki. W 2017 roku Nagrodę Młodych otrzymała Martyna Nowosadzka z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. W tym roku szczęśliwą laureatką okazała się obecna dyrektor. Lucyna Kończal-Gnap jest animatorką wielu wydarzeń kulturalnych, działań edukacyjnych i przedsięwzięć promocyjnych i wydawniczych. – Od ponad 19 lat kieruje Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu w sposób modelowy i innowacyjny, czyniąc ją ważnym, wybiegającym daleko poza schematy tradycyjnego bibliotekarstwa, miejscem na mapie kulturalnej Wielkopolski. Prowadzona przez nią biblioteka jest dziś miejscem atrakcyjnym i przyjaznym różnym grupom użytkowników, placówką sprzyjającą rozwijaniu wiedzy, zainteresowań i talentów mieszkańców naszego regionu. Działająca pod jej kierunkiem biblioteka utrzymuje niezmiennie wysoką pozycję wśród bibliotek publicznych w Wielkopolsce i kraju – informuje w oficjalnym komunikacie nowotomyska książnica. 

Warto w tym miejscu podkreślić, że Nagroda im. Andrzeja Wojtkowskiego przyznawana jest bibliotekarzom województwa wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa. Patronem przyznawanej od 1999 roku nagrody jest zasłużony Wielkopolanin, Andrzej Wojtkowski – historyk, bibliotekarz i bibliograf, wieloletni dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Przypomnijmy także, że dyrektor nowotomyskiej biblioteki otrzymała także tytuł Wielkopolskiego Bibliotekarza Roku za rok 2020 i jest tegoroczną laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News