NewsWOLSZTYN

Nadużycia w ratuszu? CBA żąda wyjaśnień i chce wiedzieć, jakie kroki podejmie urząd1 min na czytanie

News - Nadużycia w ratuszu? CBA żąda wyjaśnień i chce wiedzieć, jakie kroki podejmie urząd - myregion

Centralne Biuro Antykorupcyjne domaga się od wolsztyńskiego ratusza wyjaśnień w sprawie potencjalnych nieprawidłowości w procedurach i wydatkowaniu środków publicznych na rzecz osób powiązanych z pracownikami ww. urzędu lub zatrudnionych w podległych jednostkach organizacyjnych. W skrócie chodzi o to, że intratne zlecenia finansowane z pieniędzy publicznych mogły trafiać do małżonków bądź znajomych pracowników ratusza – dwóch kierowników wydziałów i kilku szeregowych pracowników. 

W piśmie, do którego dotarliśmy, padają konkretne nazwiska pracowników. Wymieniony jest jeden z kierowników, który ma firmę projektową, podobnie jak jego żona. Z pisma wynika, że zlecenia z ratusza nie trafiają więc do niego, ale on się nimi zajmuje. Tyle, że faktury wystawia jego żona. A chodzi o wykonywanie m.in. opracowań, opinii, świadectw czy audytów. – To nieetyczne i niezgodne z prawem – podnosi autor pisma, które trafiło do CBA. Dalej wymieniane są następne osoby. Jedna z nich ma zlecać wykonywanie zleceń bratu lub bratowej, a nawet ojcu. Kolejna także ma prowadzić działalność gospodarczą i zarabiać dodatkowo, dzięki temu, że pracuje w urzędzie. 

– W tej sprawie zbierze się komisja rewizyjna, która zwróci się do burmistrza o wyjaśnienie tej sprawy – komentuje przewodniczący Rady Miejskiej w Wolsztynie, Jarosław Adamczak. To bowiem rada została poproszona przez CBA do przeprowadzenia czynności kontrolnych. A także zobligowana do poinformowania o sposobie rozpatrzenia zgłoszenia czy ewentualnych działaniach, które podejmie w tej sprawie. Próbowaliśmy skontaktować się z burmistrzem Wojciechem Lisem, ale był już nieuchwytny. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News