NewsWOLSZTYN

Na targu najdroższe są truskawki, ogórki i ziemniaki. Klientów dużo, ale kupują mniej2 min na czytanie

News - Na targu najdroższe są truskawki, ogórki i ziemniaki. Klientów dużo, ale kupują mniej - myregion

– Kupiłam trochę ziemniaków, ale za 4 zł to naprawdę dużo. Wzięłam też młodą kapustę za 3,5 zł. Na truskawki na razie zwyczajnie mnie nie stać, poczekam może stanieją. Niestety wszystko jest bardzo drogie – mówi pani Magdalena, którą spotykamy na wolsztyńskim targowisku. 

Po trzech tygodniach przerwy dla właścicieli stoisk z owocami i warzywami oraz pięciu dla handlujących innymi produktami życie na targowisku w Wolsztynie pomału wraca do normy. Oczywiście przerwa była spowodowana stanem pandemii w kraju. 

– Najdroższe są ziemniaki, ogórki i truskawki – mówi pani Ewa z Włoszakowic, która większość produktów ma z własnej uprawy. Tylko morele są zagraniczne. Zaznacza, że ceny za wymienione produkty poszybowały w górę nie przez epidemię, ale suszę i zimne noce. Część młodych ziemniaków zmarzła, a ogórki na razie są spod foli, w zimne noce trzeba o nie zadbać i palić w piecu, żeby miały ciepło.

Pani Ewa zaznacza, że większość cen jest jednak podobna jak o tej samej porze w ubiegłym roku. – Różnica to może 1 zł w tą czy w tamtą – komentuje kobieta. Na innym stoisku opinia o cenach jest podobna. Właścicielka podkreśla, że ludzie pomału wrócili na plac targowy. – Kupują jednak znacznie mniej niż zwykle – dziwi się kobieta. 

Przypominamy, że targ w Wolsztynie odbywa się co tydzień w czwartek, w Grodzisku Wielkopolskim we wtorki i piątki, a w Nowym Tomyślu w środy i soboty.

Przykładowe ceny na targu w Wolsztynie w czwartek (28.05.):

kapusta młoda 3,5 zł

ziemniaki krajowe 4 – 5 zł/kg

pomidory 6 – 8 zł/kg

ogórki 7 – 7,50 zł/kg

szparagi 4 – 8 zł/kg

kalafior 7 – 7,50 zł/kg

pietruszka 7 zł/kg

truskawki 20 zł/kg

sałata 2 zł 

kalarepa 3 zł

koperek 3,5 zł za pęczek

czosnek 2 zł za pęczek

cebula 3 zł/kg

morele 7 – 7,90 zł/kg

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News