NewsNOWY TOMYŚL

Na jego podwórku znaleziono chemikalia. Przed policjantami schował się… w szafie1 min na czytanie

News - Na jego podwórku znaleziono chemikalia. Przed policjantami schował się… w szafie - myregion

Jak już informowaliśmy – w Porażynie (gm. Opalenica) na jednej z prywatnych posesji Policjanci znaleźli kilkadziesiąt beczek z nieznaną substancją. W sprawie zostali zatrzymani dwa mężczyźni. Dzisiaj (12.08.) usłyszeli zarzuty nieodpowiedniego postępowania z odpadami. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Sprawa zaczęła się od informacji z Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska o nielegalnym składowisku na terenie gminy Kaźmierz (pow. szamotulski). Policję powiadomiono o sytuacji w poniedziałek (9.08.). Na terenie jednego z byłych gospodarstw znajdowało się kilkadziesiąt pojemników z tworzywa sztucznego typu mauser o pojemności tysiąc litrów każdy oraz beczek wypełnionych płynnymi substancjami niewiadomego pochodzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż mogą one pochodzić m.in. z lakierów i farb.

Teren, na którym składowane były odpady należał do 45-letniego mieszkańca gminy Kaźmierz. W dniu przeszukania właściciela nie było na miejscu. Długo jednak nie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Szamotulscy kryminalni zatrzymali go następnego dnia, kiedy to… 45-latek schował się w szafie. Próba zakamuflowania była nieskuteczna i mężczyzna trafił w ręce policji. Odkryto też, że 45-latek najprawdopodobniej mieszał część substancji z obornikiem.

Dzisiaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, gdzie usłyszeli zarzuty związane z nieodpowiednim składowaniem i transportem odpadów. – Taka nielegalna działalność mogła stworzyć zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. Mogła również mieć wpływ na skażenie środowiska – mówi asp. Sandra Chuda, oficer prasowy szamotulskiej policji. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn dozoru policyjnego.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News