NewsWOLSZTYN

Na basen dopiero po weekendzie. Dyrektor: Musimy się przygotować2 min na czytanie

News - Na basen dopiero po weekendzie. Dyrektor: Musimy się przygotować - myregion

O tym, że pływalnie mogą się otworzyć dla wszystkich, a nie tylko czynnych sportowców, dyrektor MOSIR-u Paweł Gmerek dowiedział się wczoraj (11.02.) wieczorem. – Szykowaliśmy się na niepełne otwarcie dla sportowców, a to wiązało się z tym, że nie wolno nam było uruchomić strefy rekreacyjnej, a więc nie napuszczaliśmy wody do brodzika czy jacuzzi – wyjaśnia. – Teraz szykujemy się na pełne otwarcie i to jest dobra wiadomość – dodaje.

Od poniedziałku (15.02.) czynna będzie pływania, sauna i solarium. Słowem – full wypas. – Pływalnia zawsze była największą atrakcją w Wolsztynie, a teraz będzie największą i jedyną – podkreśla Gmerek i liczy na to, że mieszkańcy z przyjemnością wrócą na wolsztyński basen. – O tym, że może to być tylko krótkotrwała chwila normalności staram się nie myśleć. Mam nadzieję, że po tych dwóch tygodniach, które tym razem wyznaczył nam rząd, nie każą nam się znów zamykać – dodaje.

Nie wszyscy są jednak takimi optymistami. Jak mówi dyrektor wolsztyńskiego MOSiR-y, gros dyrektorów w regionie i w kraju nie otwiera swoich obiektów. Powód jest oczywisty – pieniądze. każda zmiana decyzji rządzących to nie tylko stosy papierów wprowadzających nowe schematy organizacyjne i procedury sanitarne, ale też góry pieniędzy. zabawa w wypuszczanie i napuszczanie wody do basenów kosztuje i związane z tym zabiegi sanitarne i konserwacyjne kosztują.

– Wszystkiego jednak na pieniądze przeliczać nie można. Pływalnie nigdy nie były i nie będą dochodowe dla gmin, a ludzie potrzebują normalności i ruchu – wyjaśnia Paweł Gmerek. – Otwieramy się, by im to dać. Co będzie po 28 lutego? Nie wiem, ale baseny nie były, nie są i nie będą źródłem rozprzestrzeniania się epidemii, bo przy stosowanych na pływalniach standardach higieniczno – sanitarnych to zwyczajnie niemożliwe – podkreśla.

Od poniedziałku pływalnia czynna będzie w godz. od 12 do 22, a w weekendy od 8 do 22. Strefa odnowy biologicznej czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16 do 22 oraz w soboty i niedziele od 8 do 22. Solarium czynne w godzinach działania obiektu. Wraca także nauka pływania.

EI

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News