NOWY TOMYŚL

Muzyk, nauczyciel, dyrektor, burmistrz. Paweł Jakubowski świętuje 25-lecie pracy zawodowej1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Muzyk, nauczyciel, dyrektor, burmistrz. Paweł Jakubowski świętuje 25-lecie pracy zawodowej - myregion

Wiceburmistrz Opalenicy Paweł Jakubowski świętuje 25-lecie pracy zawodowej. Z tej okazji burmistrz Tomasz Szulc oraz skarbnik gminy Agnieszka Antkowiak – Żak wręczyli mu okolicznościowy adres oraz życzyli pomyślności w kolejnych latach pracy, w tym tych na rzecz Urzędu Miejskiego oraz mieszkańców gminy Opalenica.

Paweł Jakubowski swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał w Szkole Podstawowej w Opalenicy. Do placówki trafił tuż po studiach w Kolegium Pedagogiczno – Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miał wówczas 24 lata. – Studia skończyłem ze specjalizacją nauczycielską – wychowanie muzyczne. Uczyłem muzyki. W międzyczasie zrobiłem jeszcze specjalizacje informatyczną– opowiada i dodaje, że po trzech latach pracy, gdy weszła reforma edukacyjna i powstały gimnazja, zaczął pracę w opalenickim gimnazjum. – Uczyłem muzyki i informatyki – wspomina Jakubowski.

Minęły kolejne 2 lata i kariera zawodowa obecnego zastępcy burmistrza zaczęła nabierać tempa. Został powołany na stanowisko wicedyrektora gimnazjum, by od 2007 roku być już dyrektorem kolejnej placówki – Szkoły Podstawowej w Opalenicy. Na dyrektorskim stanowisku pozostał do 2014 roku. Wówczas, w grudniu został powołany na stanowisko zastępcy burmistrza Opalenicy. 

Prywatnie Paweł Jakubowski, prócz czasu dla rodziny, znajduje również chwilę na realizację swoich pasji. Jedna jest ściśle związana z jego wykształceniem. Zastępca burmistrza gra na klarnecie. Od 2015 roku jego talent mogą podziwiać wszyscy fani zespołu Seven Brass, w którym gra od samego początku istnienia grupy. Drugą pasją Pawła Jakubowskiego jest majsterkowanie. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL