NewsWOLSZTYN

Mural oficjalnie odsłonięty. Zachwyca pięknem i zachęca do refleksji1 min na czytanie

News - Mural oficjalnie odsłonięty. Zachwyca pięknem i zachęca do refleksji - myregion

Starosta Jacek Skrobisz i radny gminny Mariusz Przybyła oficjalnie odsłonili dziś mural na budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie. To efekt współpracy ze stowarzyszeniem CREO, które doprowadziło do powstania podobnych murali m.in. w Obornikach, Śremie i Czerwonaku. 

Murale powstały po to, by zwracać uwagę na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami, które każdego dnia podejmują takie same aktywności jak osoby pełnosprawne. – Uważny odbiorca muralu w Wolsztynie dostrzeże, że dzieci poruszają się na wózku. Wózek nie jest jednak przeszkodą w czerpaniu z życia pełnymi garściami – zaznaczają przedstawiciele stowarzyszenia. 

– Projekt w Wolsztynie mogliśmy zrealizować dzięki życzliwości starosty Jacka Skrobisza, wsparciu radnego Mariusza Przybyły, otwartości gminy Wolsztyn i burmistrza Wojciecha Lisa, władzom Stowarzyszenia Razem Łatwiej oraz pomocy firmy zapewniającej rusztowania Zakład Budowlany Maciej Borkowski, Michał Różycki, mogliśmy zrealizować jeden z nich właśnie w Wolsztynie – dodają. 

CREO od 17 lat wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez realizację programów edukacyjnych w szkołach. Szkoli w tematyce starości, niepełnosprawności i zaangażowania obywatelskiego, a także rozwija wolontariat angażując w działania wszystkie grupy wiekowe.

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News