NewsWOLSZTYN

Mrozkowiak: Ubolewam, że Nasza Klasa przestaje istnieć. Nawet bardzo!2 min na czytanie

News - Mrozkowiak: Ubolewam, że Nasza Klasa przestaje istnieć. Nawet bardzo! - myregion

W drugiej połowie lipca Nasza Klasa – serwis społecznościowy, który przyciągnął przed ekrany miliony Polaków przestanie istnieć. Decyzję podjął właściciel – Ringier Axel Springer Polska w momencie, kiedy portal miał około miliona aktywnych użytkowników. To niewiele w stosunku do ponad 12 milionów, które notowano przed dekadą. Nasza Klasa nie zdołała wygrać z rosnącą w siłę konkurencją – Facebookiem, choć część nauczycieli i uczniów do tej pory ma w serwisie konta. Jednym z użytkowników jest Janusz Mrozkowiak – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Wolsztynie, który przyznaje, że Nasza Klasa przez lata pomagała mu utrzymywać kontakt z byłymi uczniami, a także organizować zjazdy absolwentów.

– To dzięki Naszej Klasie udało mi się przed laty zorganizować zjazd absolwentów naszej szkoły, który spotkał się z wielkim odzewem. Bo serwis „grupował” użytkowników według klas i nie było problemu, by do tych, którzy mają konta dotrzeć. Takiej opcji nie ma Facebook, choć można podać tam szkołę, do jakiej się chodziło. Ale nie można wyszukać uczniów – tłumaczy Mrozkowiak. Podkreśla, że ubolewa nad tym, że serwis znika z internetu, a nawet obawia się, że straci kontakt z uczniami. – Bywało tak, że niektórzy zaczepiali mnie na ulicy, a ja nie zawsze pamiętałem, kto to. Wystarczyło wtedy sprawdzić na Naszej Klasie i już wszystko było jasne. Szkoda, że teraz nie będzie już takiej możliwości, bo część moich uczniów nadal miała tam konta – mówi nauczyciel. 

Jak podał właściciel serwisu, zniknie on z internetu 27 lipca, a obecnie nie można już na nim zakładać nowych kont. Portal w 2006 roku stworzyli czterej studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego – Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News