GRODZISKNews

Młotkiem niekoniecznie w palec. To nazwa kolejnej akcji Grodziskiego Roku Kobiet. O co chodzi?2 min na czytanie

GRODZISK - Młotkiem niekoniecznie w palec. To nazwa kolejnej akcji Grodziskiego Roku Kobiet. O co chodzi? - myregion

Już w poniedziałek w Grodzisku odbędą się warsztaty majsterkowania dla kobiet pod hasłem „Młotkiem niekoniecznie w palec”. To wyjątkowa propozycja inicjatorek Grodziskiego Roku Kobiet skierowana do pań, zainteresowanych nowymi wyzwaniami. Warsztaty poprowadzi Sebastian Chmielewski, znany wszystkim w Grodzisku jako „Złota Rączka”. Będzie przybijanie gwoździ, operowanie śrubokrętem, a nawet wiercenie otworów w ścianie. – Trochę się denerwuję, czy uda mi się przekonać panie do takich prac, czy nie będą się bały – śmieje się pan Sebastian. Ma jednak świadomość, że w dzisiejszych czasach trudno o fachowca i dlatego takie umiejętności przydadzą się każdemu. Jak twierdzi, lubi wyzwania, dlatego podjął się prowadzenia warsztatów. – Najważniejsze informacje będą na początku, zasady bezpieczeństwa i pokaz używania różnych sprzętów. Pewnie z wiertarkami panie nie miały często do czynienia, chociaż niektóre uczestniczki już mi zgłaszały, że zamierzają sobie kupić własne wiertarki i z nimi przyjść na nasze szkolenie – opowiada fachowiec.

Pan Sebastian majsterkuje od małego. Gdy jego ojciec po pracy pomagał sąsiadom w naprawach, musiał zawsze ze sobą zabierać syna, bo sześcioletni Sebastian stał przy skrzynce z narzędziami i płakał, prosząc by go zabrać. W dorosłym życiu pracował w Grodzisku, w wielu budynkach użyteczności publicznej naprawiając w nich wszystko, co się zepsuło. Począwszy od murarki, hydrauliki, stolarki, skończywszy na ślusarstwie. Można powiedzieć, że pan Sebastian Grodzisk i jego samorządowe budynki, ich każdą ścianę, drzwi i okna zna od podszewki. 

Warsztaty są pierwszymi z cyklu listopadowych spotkań, które będą angażowały panie w różne, niespotykane dotąd działania. Po majsterkowaniu będą kolejne. Warsztat pn. „Teraz ja, czyli jak znaleźć swoje potencjały, zadbać o siebie i swoją równowagę życiową” zaplanowany jest na 9 listopada w Promessie. To spotkanie z trenerką i mentorką, która pomoże uczestniczkom poznać swoje mocne strony i wzmocnić swój kobiecy potencjał. 15 listopada w Sali wiejskiej w Ptaszkowie odbędą się warsztaty wyplatania makramy. Następnego dnia ( 16.11) w sali wiejskiej w Woźnikach odbędzie się spotkanie z kosmetologiem, dzień później (17.11) w świetlicy wiejskiej w Albertowsku spotkanie z trychologiem.Środki na te działania zostały pozyskane w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2021.- Zależało nam by dotrzeć do kobiet nie tylko w Grodzisku, dlatego te warsztaty organizujemy również w salach wiejskich naszej gminy. Do końca roku planujemy kolejne działania, o których będziemy stopniowo informować – podkreśla Anna Koza, jedna z pomysłodawczyń Grodziskiego Roku Kobiet.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK