NewsWOLSZTYN

Mistrzostwo Polski na pożegnanie. Sylwia Matysik triumfuje z drużyną i szykuje się na wyjazd do Niemiec2 min na czytanie

News - Mistrzostwo Polski na pożegnanie. Sylwia Matysik triumfuje z drużyną i szykuje się na wyjazd do Niemiec - myregion

W ubiegłym tygodniu zakończono rozgrywki Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020. Decyzja została podjęta w trakcie obrad Komisji ds. Nagłych PZPN. Mistrzyniami Polski zostały piłkarki Górnika Łęczna w składzie z 23-letnią Sylwią Matysik. – Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 12. kolejki, to jest po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek – poinformowała Komisja ds. Nagłych PZPN. Oznacza to, iż mistrzyniami kraju kobiet zostały zawodniczki Górnika Łęczna. Zielono-czarne wywalczyły 34 punkty w dwunastu spotkaniach. Strzeliły 57 goli w lidze. 

Trzy bramki zdobyła Sylwia Matysik. 23-letnia pomocniczka w przeszłości grała w Orkanie Chorzemin i Gromie Wolsztyn. Z czasem przeniosła się do Medyka Konin oraz AZS-u Wrocław. Od trzech lat gra w Górniku Łęczna, a od kolejnego sezonu będzie reprezentowała niemiecki Bayer Leverkusen. Warto dodać, iż Matysik zdobyła także bramkę w 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko rezerwom SMS-u Łódź. Teraz Matysik musi trzymać kciuki za Bayer. W Niemczech wznowiono ligę kobiecą, a jej nowa ekipa walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie jest czwarta od końca. W ostatnim meczu zespół z Leverkusen przegrał 1:4 z Hoffenheim. 

Medyk Konin i Czarni Sosnowiec, ekipy zajęły odpowiednio drugą i trzecią lokatę, uzyskały identyczną liczbę punktów (25). Oba kluby odbiorą nagrodę finansową za wicemistrzostwo kraju. Według regulaminu rozgrywek, drużyny, które zajęły w tabeli końcowej miejsca 11-12, czyli KKP Bydgoszcz i Rolnik Biedrzychowice spadają do I ligi kobiet. Do Ekstraligi kobiet awansują natomiast ROW Rybnik oraz APLG Gdańsk. Zdecydowano za to, że zmagania w Pucharze Polski będą kontynuowane. Spotkania półfinałowe i finał będą rozegrane w formule jednego meczu na obiektach wskazanych przez PZPN. W 1/2 finału Górnik Łęczna zmierzy się z SMS Łódź, a KKP Bydgoszcz zagra z Czarnymi Sosnowiec. Półfinały zaplanowano na 20 czerwca, a finał odbędzie się tydzień później.

PK

FOTO: Górnik Łęczna

Podziel się informacją ...
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  20
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News