GRODZISKNews

Miłośnicy wraków znów na torze. Nagrodą w loterii dla uczestników był samochód4 min na czytanie

GRODZISK - Miłośnicy wraków znów na torze. Nagrodą w loterii dla uczestników był samochód - myregion

Wczoraj (15.05) odbyły się pierwsze w tym roku wyścigi wraków w Komorówku (gm. Rakoniewice). Organizatorzy Jan Kupka z Trzcinicy i Zbigniew Bajda z Komorówka wyścigi organizują od dwóch lat. Wczorajsze były ich piątym wspólnym wydarzeniem. -Impreza cieszy się popularnością – mówi Jan Kupka podkreślając, że wraki przyjechały z całej okolicy, również z daleka. – Byli kierowcy z Milicza, Torzymia, niektórzy musieli pokonać nawet 200 km, by przyjechać do Komorówka – dodaje. 

W wyścigach brało udział 65 samochodów, ekip było kilkanaście, niektóre liczyły po 16-stu zawodników i tyle samo aut. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo, była straż pożarna i karetka pogotowia, służba porządkowa i odpowiednie zabezpieczenie toru. Team Trzcinica i Team Komorówko zadbały o dobrą atmosferę, pogoda dopisała znakomicie. Wyścigi były emocjonujące, kilka razy trzeba było ściągać wraki z toru, jednak zawodnicy nie poddawali się. Każdy wyścig to trzy okrążenia toru, w których wiele może się zdarzyć. Po wyścigach rozdano nagrody, uczestnicy mogli wylosować wraka i za 10 zł stać się posiadaczem hondy ufundowanej przez Team z Milicza. – Co roku udostępniam moje pole na wyścigi – mówi Zbigniew Bajda, drugi organizator. – To dwa hektary, które są przeznaczone na wraki. To pole, którego nie uprawiam, ono jest przeznaczone na naszą pasję – dodaje zaznaczając, że organizatorzy też biorą udział  w rywalizacji.

W wyścigach wraków coraz częściej biorą udział kobiety, które pasjonują się samochodami i doskonale na nich znają. W Trzcinicy działa Babski Team Trzcinica, w zespole Komorówka również jeżdżą kobiety. Wydarzenia często nazywane wrakowaniem cieszą się coraz większą popularnością, uczestnikom zapewniają adrenalinę i satysfakcję, widzom zaś duże emocje i niecodzienny ryk silników. Kolejne imprezy są już planowane, uczestnicy już przygotowują wraki, o które dbają cały rok.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK