REGION

Miliony na drogi w powiecie wolsztyńskim, nowotomyskim i grodziskim2 min na czytanie

REGION - Miliony na drogi w powiecie wolsztyńskim, nowotomyskim i grodziskim - myregion

Dzień po zatwierdzeniu przez premiera listy zadań do dofinansowania w końcu ogłoszono, które konkretnie drogi w poszczególnych powiatach i gminach zostaną wyremontowane w ramach rządowego programu budowy dróg lokalnych. W poprzednim rozdaniu dużo zyskał powiat wolsztyński, teraz sukces mogą ogłosić w powiecie grodziskim. Aż 10,5 mln zł dofinansowania zdobyli na drogę z Wioski, przez Gnin, Kobylniki do Grodziska wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Ze swojej kasy będą musieli dołożyć tylko 2,6 mln zł. Z kolei na drogę od granicy powiatu do granicy gminy Wielichowo dostaną 6,7 mln zł, a sami dołożą tylko 1,6 mln zł. W sumie powiat grodziski zgarnie aż ponad 17 mln zł dodatkowej kasy.

W powiecie wolsztyńskim pieniądze dostanie gmina Przemęt, która chce przeprowadzić gruntowny remont drogi z Sączkowa w stronę Błotnicy. Szacowany koszt to 1,5 mln zł z czego 603 tys. zł będzie pochodziło z FDS. To 60 proc. dofinansowania. Niestety tylko na liście rezerwowej jest inwestycja powiatu wolsztyńskiego, który chciał przebudować szlak ze Stradynia do Kębłowa. Niestety na żadnej liście nie ma gmina Wolsztyn, która chciała wybudować aż dwie drogi. Ulicę Powstańców Wielkopolskich od cmentarza w stronę Komorowa. Reszta ulicy przeszła modernizację kilka lat temu. Nie będzie też dofinansowania do drogi w Adamowie, w kierunku Piekiełka. 

Kasa popłynie do gminy Miedzichowo i to aż na dwie inwestycje. Powstanie ulica Nowa w Bolewicach, koszt to ponad milion złotych, z czego gmina dostanie połowę, resztę będzie musiała znaleźć w swoim budżecie. Przebudowana ma być też ulica Sportowa w Bolewicach koszt to 719 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie połowę. Tyle, że tutaj termin realizacji to sierpień 2021 roku. Z kolei powiat nowotomyski również zgarnął dofinansowania na dwa projekty. Przebudowana zostanie droga między Opalenicą a Lwówkiem za prawie 2,5 mln zł. Z czego prawie 1,5 mln zł samorząd dostanie z FDS. Powiat zdobył też kasę na kontynuację remontu drogi z Przyprostyni w stronę Chobienic. To prawie 6,5 mln zł, a koszt całej inwestycji to ponad 9,1 mln zł. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION