NewsWOLSZTYN

Milion za parkowanie. Tyle wpłynęło na konto gminy przez 11 miesięcy1 min na czytanie

News - Milion za parkowanie. Tyle wpłynęło na konto gminy przez 11 miesięcy - myregion

Blisko milion złotych. Tyle kierowcy wydali na parkowanie w Wolsztynie przez jedenaście miesięcy ubiegłego roku. Po podliczeniu grudnia kwota może być siedmiocyfrowa. 

Jak wynika z danych przedstawionych przez wolsztyński ratusz, kierowcy zapłacili dokładnie 975 tys. zł w ciągu jedenastu miesięcy. Rok wcześniej przez 12 miesięcy wrzucili do parkomatów ponad 1 mln zł. Rok 2021 może się zamknąć podobną kwotą. Ale większość „zarobionych” pieniędzy i tak trafi na konto operatora. 

W 2020 roku za obsługę strefy, czyli m.in. serwis parkomatów czy wynagrodzenia kontrolerów zapłacono ponad 549 tys. zł. W 2021 wydano 572 tys. zł (bez grudnia). Rosną więc wpływy, ale i wydatki. Bez zmian mają za to pozostać opłaty za parkowanie. – Nie planujemy w najbliższym czasie zmiany uchwały rady, która o tym mówi – zaznacza burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis. 

Ale przyznaje, że 29 grudnia wzrosła opłata stanowiąca niejako mandat za nieopłacony parking. Nie precyzuje jednak, o ile, choć w pierwszych dniach stycznia zawiadomienia nadal były wystawiane na wcześniej obowiązujące stawki (35 zł płatne w dniu wezwania, 50 zł płatne w ciągu sześciu dni od wezwania). 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News