GRODZISKNews

Milion klocków LEGO na specjalnej wystawie w hali sportowej. To trzeba zobaczyć!2 min na czytanie

GRODZISK - Milion klocków LEGO na specjalnej wystawie w hali sportowej. To trzeba zobaczyć! - myregion

Damian Jurga ze Starego Widzimia zaprasza na ogromną wystawę klocków LEGO, która dziś i jutro prezentowana jest na hali sportowo – widowiskowej w Grodzisku. 

Największa w Polsce kolekcja mini figurek LEGO, wyjątkowe modele z LEGO Technic, Miasto z LEGO City, Miasteczko z LEGO Friends, Star Wars oraz Fantasy i budowanie z klocków LEGO w strefie zabawy. Tak zachwala wydarzenie organizator – Damian Jurga, który pasjonatem legendarnych klocków jest od lat.

– Klockami LEGO bawiłem się od małego. Tak mniej więcej do 12 roku życia – opowiada kolekcjoner. – Później przyszedł czas na rower i piłkę. Oglądałem się za dziewczynami i nie w głowie mi były klocki – śmieje się przyznając, że wrócił do pasji. 

Po kilkunastu latach, gdy wraz z żoną znalazł się w sklepie z klockami i zobaczył imponujący zestaw za 800 złotych coś w nim drgnęło i przypomniał sobie o pasji z dzieciństwa. Żona kupiła mu w prezencie ten zestaw i na nowo zaczęła się miłość do klocków LEGO. Oboje są zrzeszeni w polskim klubie dorosłych fanów Lego LUGPOL, gdzie członkowie spotykają się na ogólnopolskich wystawach i prezentują swoje kolekcje. Średnia wieku członków LUGPOLU to 40 lat. Dorośli budują zestawy i tworzą autorskie modele. Na całym świecie istnieją takie kluby i tysiące dorosłych pasjonatów układa miesiącami swoje modele, wymyśla nowe, by na wystawach prezentować je innym.

Jak mówi Damian Jurga, każdy ma jakieś pasje, on ma właśnie taką i zaraził nią swoją żonę, która od dwóch lat pomaga mu w organizowaniu wystaw. Byli już w kilku miastach i jak mówi kolekcjoner, to nie tylko wystawy, ale i zabawa, bo w strefie zabawy samemu przez kilka godzin układać klocki, które są dla zwiedzających przygotowane na specjalnych stoliczkach. 

Piękne zamki, kamienice, różne pojazdy, jeżdżące kolejki, drzewa i figurki- wszystko to można obejrzeć w sobotę i niedzielę w sportowej hali grodziskiej. Po obejrzeniu można pobawić się klockami, a nawet zakupić mini figurki. Milion klocków czeka na dużych i małych pasjonatów LEGO. Warto! 

AS

GRODZISK - Milion klocków LEGO na specjalnej wystawie w hali sportowej. To trzeba zobaczyć! - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK