NewsNOWY TOMYŚL

“Milczenie to sygnał, że idziemy w dobrym kierunku”. Burmistrz Zbąszynia z absolutorium1 min na czytanie

News - “Milczenie to sygnał, że idziemy w dobrym kierunku”. Burmistrz Zbąszynia z absolutorium - myregion

Dzisiaj (31.05.) radni w Zbąszyniu podczas sesji rady miejskiej najpierw jednogłośnie przegłosowali wotum zaufania dla burmistrza Tomasza Kurasińskiego, a potem absolutorium.

Zgodnie z funkcjonującą od tej kadencji procedurą przedstawiono raport o stanie gminy w 2020 roku. Żaden mieszkaniec nie zgłosił się do udziału w debacie, radni też nie chcieli zabrać głosu, dlatego rok podsumował burmistrz Kurasiński. – Myślę, że milczenie jest sygnałem, że zmierzamy we właściwym kierunku – mówił Kurasiński. Podkreślał, że rok, który przebiegał w cieniu pandemii był trudny dla części przedsiębiorców. Jednak ten medal ma dwie strony i są też branże, które na pandemii skorzystały. W efekcie ich podatki zasiliły nadszarpnięty budżet gminy.

Burmistrz wyjaśniał, że w ubiegłym roku udało się dokończyć budowę kanalizacji oraz szereg dróg z płyt. Choć zawieszona została obowiązująca do tej pory umowa społeczna w sprawie funduszu sołeckiego. – Do tej pory, jeśli mieszkańcy zdecydowali przeznaczyć fundusz sołecki na materiały budowlane na drogę, gmina dawała drugie tyle na prace związane z jej położeniem. Teraz zostało to zawieszone, ale mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli do tego wrócić – mówił Tomasz Kurasiński. Wyjaśniał też, że trwa budowa remizy w Zbąszyniu oraz rozbudowa siedziby strażaków w Nądni o garaż. – To był nie najgorszy rok mimo złych prognoz – podsumował Kurasiński, a radni jednogłośnie poprali wotum zaufania dla włodarza.

Następnie przedstawiono opinię komisji rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej. W głosowaniu nad absolutorium radni również jednogłośnie poparli burmistrza Kurasińskiego.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News