NewsREGIONWOLSZTYN

Mikołajkowe szaleństwo w Lech Poznań Football Academy. Tu liczyła się dobra zabawa!3 min na czytanie

News - Mikołajkowe szaleństwo w Lech Poznań Football Academy. Tu liczyła się dobra zabawa! - myregion

Boże Narodzenie zbliżają się wielkimi krokami. Jeszcze bliżej są Mikołajki. Z tej okazji w świąteczny nastrój wprawili wszystkich mali lechici z LPFA Wolsztyn. W środę 3 grudnia oraz w czwartek odbyły się turnieje mikołajkowe dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Wszyscy zawodnicy mieli na sobie czapki Mikołajów i przez cały turniej godnie się w nich prezentowali na boisku a także poza nim. 

W środę grali zawodnicy z roczników 2013 i młodsi. Oprócz grup z Wolsztyna, do hali Zespołu Szkół Zawodowych, gdzie miały miejsce rozgrywki zawitała także drużyna Orła Rostarzewo. Najmłodszy uczestnik turnieju miał zaledwie 4 lata. Była to czysta eksplozja dziecięcej radości i magia beztroskiego futbolu, bez zapisywania wyników, bez tabel. Piłka nożna w świątecznym wydaniu i ogromna frajda dla dzieciaków. Pod koniec turnieju, każdy uczestnik otrzymał medal i drobny upominek od Mikołajów, którymi stali się trenerzy. 

4 grudnia do gry w towarzyskim turnieju przystąpiła nieco starsza grupa drużyn składających się zawodników urodzonych w roku 2012 i 2011. Reguły gry pozostały niezmienne. Duża intensywność, dużo radości, bez względu na wyniki. Tego dnia panowała także świąteczna atmosfera. Do gry przystąpiły zespoły Lech Poznań Football Academy Wolsztyn, Orzeł Rostarzewo i Piast Jabłonna. Po zakończonych meczach starsi zawodnicy także otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki od swoich trenerów-Mikołajów. 

– Każdego roku organizujemy ten turniej w ramach treningów w okresie Mikołajek i zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W tym szczególnym roku cieszymy się podwójnie, że można było go zorganizować. Dla nich to ogromna frajda – mówi trenerka LPFA Wolsztyn Patrycja Skorupińska.

Można powiedzieć, że mimo pandemii Lech Poznań Football Academy wprowadziło wszystkich, a szczególnie swoich zawodników i ich rodziny w iście świąteczny klimat, które będzie im towarzyszył przez cały miesiąc. Za rok z pewnością również spotkają się na Mikołajkowym turnieju. Poniżej krótka fotorelacja z Mikołajkowego szaleństwa z LPFA

MW

Podziel się informacją ...
 • 85
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  85
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News