NewsWOLSZTYN

Mikołajki na rynku? Szukajcie ekipy WTZ z ich wspaniałymi ozdobami2 min na czytanie

News - Mikołajki na rynku? Szukajcie ekipy WTZ z ich wspaniałymi ozdobami - myregion

Dziś (6.12.) każdy ma szansę zrobić sobie wyjątkowy prezent i kupić ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, by nadchodzące Boże Narodzenie zyskało wyjątkową oprawę. Świąteczny jarmark ruszył o godz. 11, a wśród wystawców są uczestnicy wolsztyńskich Warsztatów Terapii Zajęciowej ze swoimi aniołami, choinkami i wieloma innymi propozycjami.

Warsztaty to miejsce szczególne dla ich uczestników. Pozwalają osobom z niepełnosprawnościami rozwijać zdolności i pasje oraz nawiązywać przyjaźnie, dzięki którym nie czują się wykluczone z życia towarzyskiego, czyją się za to potrzebne i ważne. Zajęcia są bardzo ważą częścią ich rehabilitacji, w tym rehabilitacji społecznej, dla której niezwykle istotne jest wychodzenie poza dobrze znaną strefę komfortu – domowego zacisza i dobrze znanego środowiska WTZ.

– Stąd wycieczki i wyjazdy, na które nasi uczestnicy sami zarabiają m.in. dzięki kiermaszom robionych przez nich własnoręcznie ozdób świątecznych – mówi instruktorka terapii zajęciowej w pracowni rękodzieła, Magdalena Legutko. – Zapraszamy! – dodaje.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News