GRODZISKNews

Mieszkanka gminy Granowo zamieszana w przestępstwo oszacowane na 12 mln zł1 min na czytanie

GRODZISK - Mieszkanka gminy Granowo zamieszana w przestępstwo oszacowane na 12 mln zł - myregion

Gdańskie CBŚP i poznańska policja rozpracowywali gang przez ponad rok. Efekt, to zatrzymanie 11 podejrzanych i zlikwidowanie procederu, w wyniku którego szajka wprowadziła na rynek w kraju i zagranicą towar wartości 12 mln zł. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu grodziskiego, leszczyńskiego, śremskiego oraz Poznania i Gdyni, a wśród nich 45-letnia mieszkanka gminy Granowo (pow. grodziski.).

Grupa wykorzystywała legalnie działającą wytwórnię chemii gospodarczej, by produkować tam podróbki żeli do prania i czyszczenia znanych marek, a następnie przewoziła towar do magazynu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Poznania, gdzie przeklejała etykiety. Towar trafiał na rynek krajowy, do Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Śledczy ustali, że przestępcy działali wspólnie z zarządzającym legalną fabryką środków chemicznych, dzięki czemu wykorzystywali infrastrukturę i pracowników zakładu. – Wytarzali własnej produkcji żel, a następnie rozlewali go do butelek imitujących oryginalne produkty markowych firm – wyjaśnia prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. – Przestępczy proceder trwał od maja 2020 roku – dodaje.

Wśród zatrzymanych są podejrzani o kierowanie grupą przestępczą Bogdan N. oraz Arkadiusz G. – mieszkaniec gminy Kąkolewo w powiecie leszczyńskim oraz trzy inne osoby, wobec których sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. – Prokurator zabezpieczył także mienie podejrzanego Arkadiusz G., obciążając, stanowiące jego własność nieruchomości, hipotekami do wysokości 9 mln zł – mówi Wawrzyniak. Wobec sześciorga pozostałych osób, w tym mieszkanki gminy Granowo prokurator zastosował dozór policji oraz poręczenia majątkowe w krotach od 5 do 30 tys. zł.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK