NewsNOWY TOMYŚL

Mieszkańcy przeciw budowie lokali socjalnych. Liczą na udział burmistrza w zebraniu wiejskim2 min na czytanie

News - Mieszkańcy przeciw budowie lokali socjalnych. Liczą na udział burmistrza w zebraniu wiejskim - myregion

W najbliższy poniedziałek (15.11.) o godz. 18 w sali wiejskiej w Cichej Górze (gm. Nowy Tomyśl) odbędzie się nadzwyczajne zebranie mieszkańców w sprawie planów budowy we wsi 16 mieszkań socjalnych dla lokatorów wyeksmitowanych z mieszkań komunalnych za długi.

Przeciwko budowie kompleksu czterech budynków socjalnych na terenie przy sali wiejskiej opowiada się większość mieszkańców wsi. Jak podkreśla radny Tomasz Antuszewski, teren jest nieuzbrojony, a we wsi nie ma nawet sklepu. – Skoro są to osoby, których nie było stać na opłacenie mieszkań, to zapewne nie dysponują żadnymi własnymi środkami transportu, a do najbliższego sklepu w Boriu Kościelnej są 4 km – podkreśla, że do Cichej Góry nie dociera żaden transport publiczny, co będzie dla przesiedlonych dodatkowym problemem.

– W Glinnie, gdzie jest już jeden blok socjalny, poprzednik burmistrza uzbroił działkę pod rozbudowę osiedla socjalnego – przypomina radny Antuszewski i wskazuje, że byłaby to w związku z tym lepsza lokalizacja.

Sołtys wsi – Marek Bińskowski i przewodniczący rady miejskiej Nowego Tomyśla – Marek Ratajczak spotkali się w tej sprawie z dyrektorem ZGM-u Zofią Matuszczak. – Ze zdawkowej relacji wynika, że to, co usłyszeli nie napawa optymizmem. Szczegóły przedstawią podczas poniedziałkowego zebrania – mówi Tomasz Antuszewski. – Wszyscy mieszkańcy liczą na obecność burmistrza Hibnera albo przynajmniej przedstawiciela urzędu, który będzie umiał udzielić merytorycznych odpowiedzi na wszystkie pytania – dodaje.

Jak podkreśla radny Antuszewski, decyzja o lokalizacji należy wyłącznie do burmistrza i nie musi on nikogo pytać o zgodę. Rada będzie musiała jedynie przyznać środki na inwestycje, ale jak mówi i z tym, dysponując większością głosów w radzie, nie będzie miał problemu. Mieszkańcom Cichej Góry pozostaje więc mieć nadzieję, że wysłucha ich argumentów i weźmie pod uwagę ich stanowisko.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News