GRODZISKNews

Mieszkańcy proszą, dyrekcja dróg odpowiada: zrobimy, jak będą pieniądze1 min na czytanie

GRODZISK - Mieszkańcy proszą, dyrekcja dróg odpowiada: zrobimy, jak będą pieniądze - myregion

Mieszkańcy w swym piśmie przesłanym do GDDKiA zwracali uwagę na zagrożenie bezpieczeństwa dzieci idących ze szkoły. Prosili o montaż ochronnych barierek oddzielających chodnik od drogi. Pytali również, kiedy droga będzie remontowana i pojawi się długo wyczekiwane rondo. Postulowali ponadto, by załatać dziury, przez które błoto ląduje na domach stojących najbliżej ulicy. Zwracali też uwagę na fatalny stan barierek i konieczność ich wymiany. 

Zastępca dyrektora oddziału ds. zarządzania drogami i mostami GDDKiA Maciej Kupka odniósł się do wszystkich pytań. W piśmie poinformował, że planowana jest rozbudowa drogi od Rakoniewic do Grodziska, a obecnie dyrekcja czeka na zezwolenie, które wydaje wojewoda. Ale szczegółów, a tym bardziej dat ewentualnego rozpoczęcia prac Maciej Kupka nie podał. Podobnie w przypadku barierek ochronnych.

Jak wyjaśnił zastępca dyrektora, GDDKiA uzależnia ich ustawienie od środków finansowanych. Z kolei ich pozyskanie od tego, czy komenda wojewódzka policji i oddział GDDKiA w Nowym Tomyślu zatwierdzą plan organizacji ruchu. Kupka zaznaczył też, że jeżeli nie będzie możliwe pozyskanie środków na montaż barierek, to i ta inwestycja będzie czekać. Na to, aż znajdzie się w programie inwestycji. Tuż obok sygnalizacji świetlnej, która nadal pozostaje melodią przyszłości. 

Jedyną pozytywną informacją, którą przekazał zastępca dyrektora jest ta, że zdemontowane będą zardzewiałe barierki, a w ich miejscu pojawią się nowe. Tyle tylko, że… nie wiadomo kiedy.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK