GRODZISKNews

Mieszkańcy pełni pomysłów. Które inicjatywy zdobyły najwięcej punktów, a które doczekają się realizacji?2 min na czytanie

GRODZISK - Mieszkańcy pełni pomysłów. Które inicjatywy zdobyły najwięcej punktów, a które doczekają się realizacji? - myregion

Aż 26 pomysłów wpłynęło w konkursie „Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2020”. Jedne z miasta, inne z sołectw. Są pomysły inwestycyjne, są pomysły kulturalne. Rozpoczęły się właśnie negocjacje dotyczące kosztów i zakresu realizacji inicjatyw. 

Najlepiej ocenionym pomysłem, który zdobył najwięcej punktów jest modernizacja świetlicy wiejskiej w Grąblewie. Chodzi tutaj o poprawienie estetyki oraz bezpieczeństwa użytkowników. Drugim najlepiej ocenionym projektem jest zwiększenie wiedzy strażaków z OSP Słocin w zakresie udzielania pierwszej pomocy. To jednak nie jedyny wysoko oceniony projekt z tego sołectwa. Czwartym najwyżej ocenionym projektem jest zagospodarowanie miejsc zielonych na terenie sołectwa. – Jakiś czas temu z budżetu obywatelskiego stworzyliśmy rekreacyjną wiatę. Jednak teraz chcemy dokończyć nasz pomysł i miejsce te wysadzić kostką i upiększyć. W naszym wypadku chcemy zakończyć rozpoczęty projekt na który nie starczyło nam poprzednio środków – komentuje sołtys Słocina, Katarzyna Lusina. 

Wśród innych ciekawych projektów są m.in.: Festiwal Mleczny w Albertowie, nowy plac zabaw w Ptaszkowie, stworzenie wiaty grillowej przy świetlicy wiejskiej w Sworzycach, budowa siłowni zewnętrznej czy akcja „planszówki w terenie”. 

A ile z wszystkich pomysł może faktycznie wejść w życie? – Obecnie nie jesteśmy wstanie tego powiedzieć, ponieważ trwa ocena przez komisję, która potrwa do 10 lipca. Nabór jednak jest całoroczny, więc wyniki i pomysły przyjęte do realizacji będą ukazywać się sukcesywnie aż do wyczerpania budżetu – mówi nam Marta Gajdzińska, naczelnik wydziału promocji urzędu w Grodzisku Wielkopolskim. 

Grodziska Inicjatywa Lokalna jest narzędziem wspierającym mieszkańców gminy Grodzisk Wielkopolski we współpracy z samorządem przy realizacji zadań publicznych, które będą miały wpływ na poprawę warunków życia lokalnej społeczności.

MP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK