NewsWOLSZTYN

Mieszkańcy domagają się ukarania winnych. Złodzieje ukradli im ławkę2 min na czytanie

News - Mieszkańcy domagają się ukarania winnych. Złodzieje ukradli im ławkę - myregion

Do kradzieży doszło najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę (24/25.04.). Łupem złodziei padła ławka zamontowana w ubiegłym roku przy ścieżce rowerowej z Moch do Nowej Wsi. Jak poinformował sekretarz gminy – Grzegorz Aryż, straty to ok. 1 tys. zł, a gmina przygotowuje oficjalne zawiadomienie o kradzieży.

Złodzieje musieli zabrać ławkę w nocy, bo jak mówi mieszkanka Moch, w sobotę ok. godz. 16. jeszcze stała na miejscu. W niedzielę zostały po niej już tylko betonowe bloczki, do których była przykręcona. Złodzieje musieli mieć więc sporo czasu i nie obawiali się, że zostaną zauważeni. Mieszkańcy nie szczędzą epitetów pod adresem sprawców i domagają się ich złapania i ukarania.

Spektakularnych efektów ewentualnego policyjnego postępowania nie należy się jednak spodziewać, bo miejsce jest nieoświetlone, niemonitorowane i po zmroku raczej mało uczęszczane, a brak jakichkolwiek dowodów i świadków siłą rzeczy nie wróży najlepiej.

Mieszkańcy apelują jednak o zgłaszanie się osób, które mogły minionej nocy widzieć kogoś w pobliżu ławki stojącej przy ścieżce rowerowej niedaleko wyjazdu z Moch. – Jeśli nie będziemy reagować na akty wandalizmu i złodziejstwo, to wszelkie wysiłki, by nasza wieś i okolica były zadbane i żeby żyło się nam tutaj wygodnie są bez sensu – podkreśla mieszkanka Moch.

– Może ktoś przejeżdżał autem i wymijał stojący na drodze w tym miejscu samochód, bo mało prawdopodobne wydaje się, by ktoś niósł tę ławkę do samochodu stającego na końcu ścieżki. Jeśli tak, to prosimy o informację – mówi też Patrycja Pabich z Urzędu Gminy w Przemęcie.

Przypomnijmy, że do podobnej kradzieży doszło na początku marca w Wilczu (gmina Wolsztyn). Tam także złodzieje połasili się na ławkę, którą zabrali razem z betonowymi blokami, do których była przytwierdzona. Sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawców.

EI

News - Mieszkańcy domagają się ukarania winnych. Złodzieje ukradli im ławkę - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News