NewsWOLSZTYN

Miały być szczepienia w centrum miasta, będzie… promocja szczepień. Bo zabrakło preparatów1 min na czytanie

News - Miały być szczepienia w centrum miasta, będzie… promocja szczepień. Bo zabrakło preparatów - myregion

Jutro (21.09.) o godz. 15 na Rynku w Wolsztynie odbędzie się kolejna już prezentacja OSP z terenu gminy. Tym razem swoim najnowszym nabytkiem pochwalą się druhowie ze Świetna, którzy dokładnie miesiąc temu otrzymali lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy.

Przy okazji pokazu, który z pewnością będzie się podobał najmłodszym mieszkańcom, dorośli mieli mieć możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19, ale… – Do ostatniej chwili brakowało jednak jednodawkowych preparatów –przyznaje Katarzyna Merda z Urzędu Miejskiego w Wolsztynie. To nie pierwszy taki problem, a jednodawkowe szczepionki przeciwko Covid -19 są najlepsze podczas tego rodzaju akcji. Informacja o tym, że preparat jednak dotrze do Wolsztyna pojawiła się dopiero dziś (20.09.) ok. godz. 17., a to zbyt późno, by obsadzić dyżur lekarski w punkcie szczepień. Tym razem skończy się więc na promocji szczepień i zachęcaniu mieszkańców do odwiedzenia punktu przy szpitalu.

– Szkoda, bo taki okazjonalny punkt szczepień świetnie nam się sprawdził podczas festiwalu Czyste Country. Zainteresowanie było naprawdę duże, a medykom pomagali właśnie druhowie OSP – wspomina Katarzyna Merda. Ci którzy zachęcili najwięcej osób, minimum 50 i pomogli im wypełnić ankiety, otrzymają dofinansowanie po 3 tys. zł. Udało się to trzem jednostkom.

Chetni do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson mieszkańcy będą mieli w sobotę (25.09.) od godz. 10 w punkcie przy SPZOZ-ie. Dostępnych będzie 30 dawek preparatu. A w piątek (24.09.) od godz. 15. będzie można przyjąć szczepionkę Pfizera. Mniejsza dostępność szczepionek to wynik niewielkiego zainteresowania, dlatego warto korzystać, nim zacznie rosnąć liczba zachorowań i do punktu szczepień zaczną się ustawiać kolejki.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News