NewsNOWY TOMYŚL

Miał być sekretarzem w Nowym Tomyślu. I choć wygrał konkurs, zrezygnował. Znamy powód1 min na czytanie

News - Miał być sekretarzem w Nowym Tomyślu. I choć wygrał konkurs, zrezygnował. Znamy powód - myregion

– Obrał inną ścieżkę kariery zawodowej – tak rezygnację Arkadiusza Kubalewskiego, którego wybrano sekretarzem nowotomyskiego ratusza, tłumaczyła wiceburmistrz Grażyna Pogonowska. 49-letni kandydat w ostatniej chwili wycofał się z podjęcia pracy, choć wygrał konkurs, będąc jedynym kandydatem. Dziś wiadomo, dlaczego 49-latek, który 20 lat był związany z gminą Człuchów (woj. zachodniopomorskie), nie zdecydował się na dojazdy do Nowego Tomyśla. 

News - Miał być sekretarzem w Nowym Tomyślu. I choć wygrał konkurs, zrezygnował. Znamy powód - myregion

Arkadiusz Kubalewski dziś rozpoczął pracę w gminie Czarne (woj. pomorskie), gdzie wygrał konkurs na stanowisko… sekretarza. Jak poinformował burmistrz Czarnego Piotr Zabrocki, „w protokole komisji konkursowej można przeczytać o wielkim doświadczeniu pana Arkadiusza Kubalewskiego, i z tego co wiem, w rozmowie z członkami komisji zaprezentował dużą wiedzę samorządową”. – Dlatego myślę sobie, że będzie dobrym sekretarzem – dodał burmistrz. 

Niedoszły sekretarz nowotomyskiego ratusza pełnił wcześniej tę funkcję w Człuchowie. Następnie kandydował na wójta, nie przekonując do siebie większości wyborców. W styczniu ubiegłego roku został wybrany sekretarzem 14-tysięcznej gminy Pisz w województwie warmińsko – mazurskim, ale jego praca szybko się zakończyła. Już w lipcu został sekretarzem w 30-tysięcznej Ostródzie, gdzie również długo nie popracował. 

ŁR

Źródło: Źródło: ostródanews.pl; pszanin.pl; weekendfm.pl, własne

Foto: Wojciech Piepiorka / Weekend FM

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News