NewsWOLSZTYN

Mężczyzna zatrzymany za rozbój na stacji paliw wcześniej napadł na bukmachera. Znamy szczegóły sprawy2 min na czytanie

News - Mężczyzna zatrzymany za rozbój na stacji paliw wcześniej napadł na bukmachera. Znamy szczegóły sprawy - myregion

W minionym tygodniu Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój na stacji paliw w Kębłowie, do którego doszło 22 sierpnia. Zabezpieczyli przy nim kominiarkę i nóż. 29-latek jest jednak podejrzewany też o inny rozbój. Doszło do niego w grudniu ubiegłego roku w punkcie bukmacherskim w Wolsztynie w grudniu ubiegłego roku. Grozi mu do 12 lat więzienia.

– Po rozboju funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring funkcjonujący w budynku i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki podjętym działaniom częściowo odtworzona została trasa, którą przemieszczał się mężczyzna tuż przed popełnieniem przestępstwa, Policjanci ustalili też markę i kolor pojazdu, którym się poruszał – tłumaczy asp. sztab. Wojciech Adamczyk, rzecznik wolsztyńskiej policji. Wyjaśnia, że po kilku dniach ustalono, że auto mężczyzny jest zarejestrowane na terenie powiatu leszczyńskiego. – Ten trop nie doprowadził jednak policjantów bezpośrednio do sprawcy, gdyż jak się okazało auto zostało wcześniej sprzedane, a nowy nabywca nie dopełnił obowiązku jego ponownej rejestracji – mówi Adamczyk.

Aspirant podkreśla, że analiza zgromadzonego w sprawie materiału, szereg przeprowadzonych sprawdzeń oraz wykonana praca operacyjna pozwoliła jednak policjantom na wytypowanie sprawcy, którym według ich założeń był 29-letni mieszkaniec Kargowej. – Zatrzymanie było w tych okolicznościach kwestią czasu, Policjanci musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, bo mężczyzna wyjechał za granicę – tłumaczy Wojciech Adamczyk. 

Przełom nastąpił w ubiegłym tygodniu, gdy Policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę w Kargowej. Był zaskoczony, zaprzeczał, by miał cokolwiek wspólnego z rozbojem. Jego deklaracji nie potwierdziły jednak przeprowadzone przez policjantów przeszukania. W ich trakcie zabezpieczone zostały charakterystyczna kominiarka i nóż użyte podczas napadu.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie szczegółowo przesłuchany. Na tej podstawie Policjanci ustalili, że może mieć na swoim koncie również inne przestępstwa. Porównując zapis monitoringu ze stacji paliw oraz punktu bukmacherskiego w Wolsztynie, gdzie do podobnych zdarzeń doszło dwukrotnie w grudniu ubiegłego roku Policjanci przyjęli hipotezę, że sprawcą tych przestępstw jest ta sama osoba.

Założenie znalazło swe potwierdzenie w rzeczywistości. Dzięki determinacji policjantów i analizie szeregu zgromadzonych przez nich informacji ustalono, że 29-latek jest odpowiedzialny nie tylko za rozbój w Kębłowie, ale również za kradzież i rozbój na pracownicy punktu bukmacherskiego w Wolsztynie. Mężczyzna finalnie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

W ubiegły piątek, 11 września decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie został aresztowany na 3 miesiące. Za zarzucane mu przestępstwa może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

opr. RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News