GRODZISKNews

Mężczyzna ugodził kolegę nożem podczas zakrapianej imprezy. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa2 min na czytanie

GRODZISK - Mężczyzna ugodził kolegę nożem podczas zakrapianej imprezy. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - myregion

Rakoniewiccy Policjanci zatrzymali 60-letniego sprawcę ugodzenia nożem. We wtorek (19.01.) o godz. 19.30 patrol z rakoniewickiego komisariatu dostał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Rostarzewie (gm. Rakoniewice)doszło do ugodzenia nożem 67-letniego mężczyzny.

Na miejscu Policjanci zastali poszkodowanego z zakrwawioną ręką. Okazało się, że jeden z przebywających w mieszkaniu mężczyzn w pewnym momencie bez powodu zaatakował swojego kolegę, z którym wcześniej wspólnie spożywali alkohol. Mężczyzna – jak wynika z relacji świadków – odgrażał się, że chce kogoś zabić. Nagle chwycił za nóż kuchenny i przyłożył go do gardła 67-latka siedzącego przy stole. Pokrzywdzony zaczął się bronić, w skutek czego doszło do rozcięcia jego dłoni. Reakcja reszty domowników powstrzymała agresora. Na miejsce skierowano pogotowie i policję.

Rakoniewiccy Policjanci na piętrze mieszkania zastali podejrzewanego sprawcę. Na widok funkcjonariuszy, mężczyzna znów zaczął zachowywać się agresywnie. Policjanci w trakcie zatrzymania zastosowali chwyty obezwładniające, zakładając mężczyźnie kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Okazało się, że sprawca miał przy sobie kolejny nóż.

Agresywny 60-latek został przewieziony do grodziskiej komendy i osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u mężczyzny ponad 2,6 promila alkoholu.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa 67-latka oraz kierowanie gróźb karalnych wobec samego pokrzywdzonego oraz innych uczestników zdarzenia.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 60-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za który zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kary 25 lat lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK