NewsREGION

Medycy mogą zapisywać na szczepienia. W Wolsztynie chętnych jest niewielu1 min na czytanie

News - Medycy mogą zapisywać na szczepienia. W Wolsztynie chętnych jest niewielu - myregion

Szpitale w Wolsztynie, Grodzisku Wielkopolskim i Nowym Tomyślu są wśród ponad 500 w całym kraju, gdzie będą się odbywać szczepienia przeciw COVID-19.

– Najpierw szczepionki dostaną medycy i wszystkie osoby pracujące w branży medycznej, czyli np. rehabilitanci, farmaceuci, ale też administracja. Sam jestem w tej grupie i całe moje biuro – mówi Karol Mońko, dyrektor wolsztyńskiego szpitala. Przyznaje jednak, że chętnych obecnie nie ma wielu. A mogą zgłaszać się do piątku. Krótszy termin obowiązuje w Grodzisku i Nowym Tomyślu. Upływa w czwartek (17.12.). 

Halina Sroczyńska, dyrektor grodziskiego szpitala wyjaśnia tymczasem, że w lecznicy, którą kieruje, nie ma przychodni lekarza rodzinnego, a co za tym idzie nie ma punktu szczepień. Dlatego muszą taki przygotować. Tłumaczy również, że chętni pacjenci będą musieli przyjąć dwie dawki szczepionki w odstępie 21 dni. – Pełną wiedzę, ilu chętnych się zgłosiło, będę miała w piątek – zaznacza Sroczyńska. Podkreśla jednak, że obecnie nie wiadomo, kiedy szczepienia się rozpoczną, a tym bardziej nie wiadomo, kiedy przyjadą pierwsze dawki szczepionek. 

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News