NewsWOLSZTYN

Mecz Polska – Szwecja. Włodarze typowali wynik rywalizacji naszych na Euro 2020 i…2 min na czytanie

News - Mecz Polska – Szwecja. Włodarze typowali wynik rywalizacji naszych na Euro 2020 i… - myregion

Dzisiaj (23.06.) o godz. 18 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek podczas starcia w ostatnim meczu fazy grupowej reprezentacji Polski ze Szwecją. Starosta, burmistrz i wójtowie z powiatu wolsztyńskiego zgodnie typowali zwycięstwo Polaków. Niektórzy podkreślali, że bardziej przemawia serce kibica i patriotyzm, niż rozum.

Starosta Jacek Skrobisz od razu wypalił 1:0 dla Polski. Dopytywał też jak typowali inni. Wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak też był optymistą, ale obstawiał wyższy wynik – 2:1. – Z tego co wiem, graliśmy z nimi 26 razy i częściej niestety przegrywaliśmy. Ostatni raz jako zwycięzcy zeszliśmy do szatni w 1991 roku. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej – mówi Frąckowiak. Zaznacza, że w drugiej połowie spotkania z Hiszpanią Polska reprezentacja grała dobrze i teraz powinna to powtórzyć.

Gdy rozmawialiśmy z wójtem Frąckowiakiem, w gminie Przemęt, a konkretnie w Mochach, szykowała się nietypowa strefa kibica. Wójt mecz oglądał z zastępcą marszałka Jackiem Bogusławskim. – Wicemarszałek przyjechał podpisać z nami umowę. Nie zdąży wrócić na mecz do Poznania, dlatego ustaliśmy, że będziemy oglądać razem – mówił Frąckowiak.

Marszałek spotka się też z burmistrzem Wolsztyna Wojciechem Lisem. – Nie będę miał czasu obejrzeć, bo później mam jeszcze kolejne spotkanie. Typuję 2:0 dla naszych, chociaż to bardziej patriotyzm niż racjonalizm – mówi Lis. Dodaję, że na pewno sprawdzi wynik w internecie.

Nie dodzwoniliśmy się do wójta gminy Siedlec Jacka Kolesińskiego, ale napisaliśmy sms z prośbą o wytypowanie wyniku spotkania Polska – Szwecja. Szybko odpisał 2:1 dla Polski. A, po minucie dodał jeszcze, że pewnie będzie 1:1. Czy któryś z włodarzy miał rację?

Niestety nie. Wynik meczu to 3:2 dla Szwedów. Szwedzi zaczęli szybkim atakiem i pierwszym golem Emila Forsberga już w drugiej minucie. Do Przerwy Szwedzi prowadzili 1:0, a w drugiej połowie, w 59 minucie – kolejna akcja Forsberga i wynik 2:0. Dwie minuty później pierwszego gola dla Polski strzela Robert Lewandowski, a po 23 min, w 84 minucie spotkania remisuje 2:2 i na chwilę odzyskujemy nadzieję. Niestety… Marcus Danielson poprawia wynik rywali na 3:2 i tym samym wysyła nas do domu.