EXTRA

Mecz o wszystko z Hiszpanią – zapowiedź!7 min na czytanie

EXTRA - Mecz o wszystko z Hiszpanią – zapowiedź! - myregion

Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. Tym schematem reprezentacja Polski w ostatnim czasie „idzie” na wielkich turniejach i wszystko wskazuje na to, że tym razem było podobnie. Wyjątkiem jest tutaj turniej na francuskich boiskach, czyli Euro 2016, które do dziś pozostaje już tylko pięknym wspomnieniem. W miniony poniedziałek polska piłka po raz kolejny spadła na samo dno, po porażce ze Słowacją. Czy Biało-Czerwoni będą w stanie odmienić losy turnieju w rywalizacji z Hiszpanią?

Polska

Polacy mieli wszystko w swoich rękach, jednak tylko do pierwszego gwizdka sędziego ze Słowacją. Teraz zaczyna się już powoli spoglądanie na inne drużyny, chociaż prawdę mówiąc, nadal możliwy jest scenariusz, w którym Biało-Czerwoni wygrywają dwa spotkania i meldują się w kolejnej fazie. Trudno w niego jednak uwierzyć nawet najbardziej optymistycznym kibicom. Bardziej prawdopodobna jest niestety porażka, albo remis, co widać nawet po ofercie zakładów bukmacherskich. Wybór typów dnia w sobotę będzie bardzo ciężki, ponieważ część osób pójdzie za głosem serca i postawi z wysokim kursem na Polaków, ale realiści postanowią dobrze wykorzystać możliwość i pozostać bezpiecznymi, czyli wszystko wskazuje na to, że postawią na Hiszpanię.

Polska nie dała swoim kibicom żadnych argumentów, aby realnie podtrzymywać nadzieję, że w starciu z wyżej notowanym przeciwnikiem będą w stanie zaskoczyć i sprawić niespodziankę. Można tutaj przypominać, że przecież Szwedzi zremisowali 0:0, jednak trzeba zaznaczyć, że mieli bardzo dużo szczęścia w tym spotkaniu, a co więcej – La Furja Roja prawdopodobnie nie zmarnuje już tylu dogodnych sytuacji. Jakiego scenariusza można się spodziewać? Dominacji Hiszpanii, która od pierwszego gwizdka zapewne zdominuje posiadanie piłki, a następnie szybkich kontr Reprezentacji Polski. Patrząc jednak na powołania, a także dostępne opcje – ciężko oczekiwać, abyśmy byli w stanie realnie postraszyć tego przeciwnika w szybkich atakach.

Polacy mają również gigantyczne problemy w obronie od początku pracy tego trenera. Paulo Sousa do tej pory poprowadził drużynę w sześciu spotkaniach, z czego zaledwie przeciwko reprezentacji Andory – Polacy zagrali na zero z tyłu. Sprawdź najnowsze statystyki i analizy na ten mecz na stronie – Superbet Zakłady Bukmacherskie – bądź na bieżąco ze wszystkimi newsami!

Statystyki – Polska:

 • Polacy przegrali 5 spotkań z Hiszpanią od 1959 roku.
 • Polska nie wygrała żadnego z czterech poprzednich meczów.
 • Biało-czerwoni wygrali tylko jedno spotkanie z sześciu rozegranych meczów pod wodzą Paulo Sousy.
 • Reprezentacja Polski nie strzeliła ani jednego gola w meczu wyjazdowym z Hiszpanią.
 • Bilans bramkowy reprezentacji Polski w delegacjach z tym przeciwnikiem to 0:12.
 • Reprezentacja Polski nie wygrała żadnego meczu wyjazdowego pod wodzą Paulo Sousy.
 • Biało-czerwoni w pięciu z sześciu rozegranych pojedynków pod wodzą nowego trenera zanotowali wynik BTTS.
 • Tylko spotkanie towarzyskie z Rosją zakończyło się wynikiem under 2,5 gola od początku pracy Portugalczyka.
 • Polska nie zagrała na zero z tyłu z Hiszpanią od początku rywalizacji tych drużyn.

Hiszpania

Dla branży zakładów bukmacherskich, ale także kibiców remis tego zespołu ze Szwecją był sporym zaskoczeniem. Od razu po meczu pojawiły się jednak opinie, że cała sportowa złość w tym przypadku wyleje się na Reprezentację Polski. Biało-Czerwoni muszą osiągnąć przynajmniej remis w tym spotkaniu, aby podtrzymać nadzieję na wyjście z grupy, a najlepiej wygrać to starcie. Spotkanie odbędzie się w Sevilli, więc Hiszpania dodatkowo ma tutaj atut swojego boiska, co z pewnością będzie bardzo istotne w tej rywalizacji. Po meczu ze Szwedami narzekali na przygotowanie boiska, więc można zakładać, że murawa będzie lepiej wyglądała w sobotę, a to z pewnością nie będzie atutem dla Polaków.

Hiszpanie na Euro 2020 wybrali ciekawą, ale również zdaniem ekspertów jedną z najgorszych kadr od wielu, wielu lat, dlatego też Polscy kibice, którzy uwielbiają liczyć – mają prawo oczekiwać, że Biało-Czerwoni będą w stanie przynajmniej powalczyć o jeden punkt w sobotni wieczór. Zadanie nie będzie łatwe, co widać po proponowanych rezultatach w zakładach bukmacherskich u legalnego bukmachera.

Statystyki – Hiszpania:

 • Reprezentacja Hiszpanii nigdy w historii nie straciła gola w meczu domowym z reprezentacją Polski.
 • Hiszpania w każdym meczu domowym strzeliła przynajmniej 3 bramki w starciu z Polakami.
 • Hiszpania w trzech meczach domowych strzeliła łącznie 12 bramek w reprezentacji Polski.
 • Reprezentacja Hiszpanii w pierwszym meczu na euro 2020 zremisowała bezbramkowo ze Szwecją.
 • Hiszpania w trzech poprzednich meczach nie straciła nawet jednego gola.
 • La Furia Roja jest niepokonana we wszystkich rozgrywkach od 13 października, kiedy to w ramach Ligi Narodów przegrała z Ukrainą.
 • Hiszpania ma aktualne serię dziewięciu kolejnych spotkań bez porażki.
 • La Furia Roja wygrała zaledwie cztery z ostatnich dziewięciu pojedynków.
 • Hiszpania zanotowała aż pięć remisów w ostatnich dziewięciu meczach.

Zakłady bukmacherskie na Hiszpania vs Polska

Kursy proponowane przez legalne zakłady bukmacherskie nie pozostawiają złudzeń, że faworytem pojedynku pomiędzy Hiszpanią, a Polską będą piłkarze Luisa Enrique. La Furja Roja ma o wiele lepszy skład, bardziej doświadczonych piłkarzy, grających w lepszych klubach, lepszego trenera i atut własnego boiska. Naprawdę trzeba się mocno wysilić, żeby w tym przypadku znaleźć jakieś argumenty, które realnie przemawiają nie tylko za wygraną Polaków, ale nawet remisem w tym spotkaniu. Bukmacherzy nie mają tutaj żadnych wątpliwości, że najlepszym typem dnia będzie postawienie na gospodarzy.

Co na to analitycy sportowi Superbet Zakładów Bukmacherskich? Można powiedzieć, że po części popiera to założenie, ponieważ wśród proponowanych zakładów specjalnych znajduje się również propozycja na wygraną Hiszpanii, a przypomnijmy, że w poniedziałek redaktorzy dobrze wytypowali wynik BTTS, czyli bramkę obu drużyn w rywalizacji ze Słowacją.

Wartym polecenia zakładem bukmacherskim będzie również linia posiadania piłki, jednak tutaj trzeba poczekać jeszcze na konkretne propozycje od zakładów bukmacherskich, które muszą obliczyć linie na poszczególne zdarzenia z tego rynku.

Jeśli interesują Cię inne newsy ze świata sportu, odwiedź naszą zakładkę.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Podziel się informacją ...
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Zobacz inne

Więcej w EXTRA