GRODZISKNews

Matury próbne przesunięte z powodu pogody. Rozpoczną się w drugiej połowie lutego2 min na czytanie

GRODZISK - Matury próbne przesunięte z powodu pogody. Rozpoczną się w drugiej połowie lutego - myregion

– Zdecydowaliśmy o przesunięciu próbnych matur na późniejszą datę ze względu na warunki atmosferyczne – mówi Jadwiga Łacheta, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku. – Większość naszych uczniów dojeżdża z pobliskich, małych miejscowości i obawialiśmy się, że będą mieli utrudniony dojazd przez zaśnieżone drogi – tłumaczy szefowa placówki. Wyjaśnia również, że według obowiązujących przepisów próbne egzaminy mogą być zorganizowane na terenie szkoły, z zachowaniem obostrzeń. – Będą to małe grupy uczniów po 10 osób. Każda będzie wchodziła innym wejściem, o innej godzinie. Zapewnimy również środki dezynfekujące – mówi dyrektor dodając, że matury próbne przeprowadzane będą od 16 do 19 lutego. 

W tym roku w grodziskim liceum do egzaminów ma przystąpić 86 maturzystów. Część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego i języka obcego nie będzie obowiązkowa. Będą mogli przystąpić do niej, podobnie jak w 2020, uczniowie, którym wynik części ustnej egzaminu z danego przedmiotu jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Dyrektor LO wyjaśnia, że przystąpienie do egzaminu z innych przedmiotów na poziomie rozszerzonym również nie będzie obowiązkowe. – Jednak nasza młodzież podeszła do tej sprawy bardzo rozsądnie i w związku z tym nie było masowych rezygnacji z egzaminów na poziomie rozszerzonym – informuje Jadwiga Łacheta. – Wszyscy mamy świadomość, że takie decyzje mają ogromne znaczenie w rekrutacji na wyższe uczelnie – podkreśla. 

Szefowa placówki liczy na to, że egzaminy odbędą się w „normalnej” rzeczywistości, bez niespodzianek. Zwraca uwagę, że nie wszyscy nauczyciele się zaszczepili, bo część czeka w kolejce. Przyjęcie szczepionki, w ocenie dyrektor, mogłoby pomóc trzecim klasom w powrocie do nauki stacjonarnej. – Edukacja online jest dla wszystkich wyczerpująca, zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Niemniej cieszy mnie fakt, że nasza młodzież w tych trudnych czasach wykazuje się odpowiedzialnością i nie opuszcza zajęć online – podsumowuje Jadwiga Łacheta. 

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK